Янукович хоче, щоб Тимошенко врятувала Україну від дефолту?

28 ноября 2013, 10:09
Владелец страницы
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
0
93

Економічні санкції, блокада українських товарів, погрози - це лише тимчасове явище, прояв психологічної війни з боку Росії, аби не допустити асоціації України з ЄС.

Економічні санкції, блокада українських товарів, погрози - це лише тимчасове явище, прояв психологічної війни з боку Росії, аби не допустити асоціації України з ЄС і повернути нашу країну в "лоно" новітньої неорадянської імперії.

Росія не зможе ввести проти України жорсткі економічні санкції, за винятком хіба вимоги платити за газ наперед. Всі інші дії - незаконні, і реакція міжнародної спільноти не забариться, ЄС захистить нас, якщо ми підпишемо угоду про асоціацію. Для прикладу, коли країни Балтії йшли до ЄС і НАТО, Росія чинила проти них економічний і політичний тиск. Але після отримання членства в цих структурах відносини з Росією стали ще кращими, ніж до моменту, коли ці країни озвучили свої наміри про євро-атлантичну інтеграцію. І це при тому, що ринок Литви чи Естонії Росії менш цікавий, ніж український. В Росії розуміють, що збитки від торгівельних війн буде нести й російський виробник. Путіну не вигідно в ситуації, коли незадоволення ним в суспільстві росте, налаштовувати проти себе ще й промисловців. А вони люди прагматичні, їм все одно - в НАТО Україна, в ЄС чи ще десь там, вони хочуть мати свій прибуток. А Путін може їх його позбавити, закривши ринок з Україною. До речі, зона вільної торгівлі з ЄС не виключає ЗВТ з Росією.

Нові санкції - це блеф Кремля. Але цей блеф зручний Януковичу, який хоче вибити для себе з як фінансову компенсацію, так і підтримку на президентських виборах-2015, вибити гарантії для свого політичного майбутнього.

Президент зайвий раз дав всім зрозуміти: його цікавить тільки власне політичне майбутнє і особиста фінансова вигода. Щоб мати шанс бути переобраним, Янукович намагається порозумітися з Москвою, але ціна підтримки з боку Путіна або принаймні "дружнього нейтралітету" під час виборів президента - це непідписання угоди про асоціацію з ЄС.

Те, що Президент фактично вперше озвучив "ціну" за звільнення Тимошенко у вигляді компенсації збитків від газової угоди, говорить про те, що влада панічно шукає можливості уникнути дефолту, розуміючи, що ані ЄС, ані МВФ, ані навіть Росія не дадуть тих коштів, які просить Янукович, а якщо і готові дати, то тільки під свої жорсткі умови. Влада хоче вибити грошей з Тимошенко і її родичів, але вибити "офіційно", посилаючись на законодавчі норми, що дозволяють у випадку такої компенсації бути помилуваним. Не реабілітованим, а лише помилуваним. Тільки от чи піде на це сама Тимошенко…


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.