Жінки, які торують нові шляхи

16 декабря 2021, 15:39
Владелец страницы
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
0
7
Жінки, які торують нові шляхи

«Гендер в деталях» представляє унікальну виставку про українських і кримськотатарських жінок, якими має пишатися Україна

Експертний ресурс «Гендер в деталях» представляє віртуальну виставку «Жінки, які торують нові шляхи». На ній зібрано історії з минулого і сучасності, які показують, як розвивалась Україна у ХХ і ХХІ столітті, і яку роль у цьому відігравали жінки.

 

Для проєкту обрано 14 героїнь, які поки не входять до українського «канону» видатних діячок. Ми мало знаємо про Євгенію Ярошинську, хоча вона свого часу була успішнішою за Ольгу Кобилянську і Лесю Українку. Ми не говоримо про Шефіку Гаспринську, хоча вона видавала перший в мусульманському світі жіночий журнал і очолювала кримськотатарський парламент.

 

Наші сучасниці Леся Литвинова і Світлана Ройз більш відомі. За їхніми профілями в соцмережах стежать сотні тисяч людей. Як вони проживають свої життя, чому вирішили обрати саме такий шлях?

 

Ця виставка покликана розповісти про жінок, котрі робили свого часу або роблять тепер унікальні речі. Розвивають свої спільноти, відкрили/відкривають нові горизонти для наступних поколінь.

 

На виставці представлено портрети-витинанки дизайнерки Олени Марчишиної, художні біографії Євгенії Ярошинської, Олени Степанів, Софії Парфанович, Шефіки Гаспринської, Христини Алчевської, Дебори Фогель, Ольги Франко, та інтерв'ю з Анною Шаригіною, Марією Берлінською, Лесею Литвиновою, Альоною Казанською, Оленою Масалітіною, Світланою Ройз, Ольгою Геркулес.

 

Виставка доступна онлайн на експертному ресурсі «Гендер в деталях» https://genderindetail.org.ua/media/vystavky/15-women

 

Протягом грудня триває спецпроєкт-серіал анімацій і екскурсій, присвячених виставці, в інстаграмі «Гендер в деталях» https://www.instagram.com/genderindetail

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
ТЕГИ: жінки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.