Країна бідняків та олігархів

27 апреля 2011, 09:30
Кандидат політичних наук, керуючий партнер Ukrainian Politconsulting Group
0
787

На днях виявив для себе жахливу статистику - третина українців живе за межею бідності. В основному - молодь і пенсіонери.

За офіційними даними Держкомстату, майже 15 мільйонів українців живуть за межею бідності. З них 11,5 млн. - пенсіонери, решта - студенти і безробітні.

Ви уявляєте ці цифри? Кожен третій не може собі дозволити елементарно задовольнити свої фізіологічні потреби.

Абсолютна більшість пенсіонерів отримують менше 100 дол. на місяць, студенти - 50-80 дол. З точки зору здорового глузду пояснити їм як виживати за умов постійного росту цін - нереально.

При цьому в Україні за останні роки фактично у 2 рази зросла кількість офіційних мільйонерів і мільярдерів. Офіційних! Про кількість прихованих "грошових мішків" можна лише здогадуватися. Від загальної кількості населення вони складають менше 1% (0,5-0,7%).

За законами природи в цій ситуації рано чи пізно повинен відновитися баланс. Не такий утопічний, як при комунізмі, а шляхом поступового формування середнього класу і вирівнювання диспропорції між найбагатшими і найбіднішими.

Проте, цей процес може тривати десятиліттями.

Швидший шлях - революція, державний переворот чи щось на кшталт цього.

Наші пенсіонери революцію організовувати не будуть. Не ті умови, не та свідомість і менталітет. Натомість, молодь такою рушійною силою може стати.

Соціологічні опитування показують, що в Україні молодь готова до активної участі у політичному житті держави. Однак, лише третина з них готова до участі в мітингах і демонстраціях, не говорячи вже про повноцінну революцію. І це тільки на словах. На ділі - набагато менше.

Отже, найближчим часом сподіватися на революційний шлях розвитку України не доводиться.

Разом з тим, існує й еволюційний шлях - вибори.

Саме найбідніша частина нашого суспільства - пенсіонери - є найактивнішими учасниками виборчого процесу. Саме вони здатні істотно вплинути на подальший розвиток держави.

Якщо пенсіонери нарешті зрозуміють, що не варто за пакет гречки погоджуватися на злидні подальших років, ситуація може змінитися.

Нечисленних представників середнього класу обманути на виборах складно. Їх обіцянками-цяцянками не візьмеш. Те ж саме стосується молоді. Тому, слово за пенсіонерами.

Змінивши свідомість, ми зможемо змінити ситуацію в державі. І нехай замовкнуть прихильники тези, що шляхом виборів не можна нічого змінити.

Можна! Лише потрібно цього сильно захотіти...

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.