1. Студентська профспілка Пряма дія
Позитивні риси: конструктивно мислять про освітні процеси, захищають студентські права, хороші організатори
Негативні: лівацтво, яке не дозволяє їм консолідувати всіх студентів навколо себе
Могилянські студенти завдяки організації ПД налякали Азарова настільки, що він відразу ж пообіцяв підвищення стипендій, а Комітет ВР зняв Закон про вищу освіту з порядку денного.
2. Новоспечені друзі - Братство св. Луки
Позитивні риси: діють на політичному рівні
Негативна риса: хто вони такі й що їм потрібно?
За один день представники братства Корчинського встигли підготувати й "фашистський напад" на Табачника й палатки під Могилянкою. Студентці Дарині 17 років, у Могилянці вона ще навіть року не провчилася - чи може вона представляти заклад? Момент обраний дуже вдалий - самміт міністрів СНД. Але резону ніякого, очевидно, що такі дії лише погіршать відносили вишу та міністра. Тим паче, пан Корчинський має славу не дуже чесної людину, тому в акції може бути замовник з влади (див. п. 4).
3. Всеукраїнська студрада МОН
Позитивна риса: чітко називають те, чого хоче Табачник вустами А.Сабової, студентки КІМО й голови студради.
Негативна риса: організація липова й створена була для утвердження Закону про вищу освіту.
МОН спробувало використати Студентську колегію для того, аби розколоти Могилянку. Але досить швидко студенти "деактивізували" голову СК.
4. Команда Ахметова
Позитивна риса: в уряді є розколи, зокрема по міністру освіти.
Негативна риса: в боротьбу кланів утягують НаУКМА.
Богатирьова, якій спічрайтер підсунув промову Стіва Джобса, виступає на випускному Могилянки; паралельно з цим анулюють бюджет на програмі з журналістики, створеній на гроші Ахметова; Квіт довго не відмовляється від підпису під одою Януковичу. Ці три факти дозволяють думати про те, що Могилянка була втягнута в підкилимні ігри Герман проти Табачника. І НаУКМА, як пішка, і її ректор від цього тільки постраждали.
5. ЗМІ
Позитивна риса: часом випускники Могилянки дають про себе знати й пишуть адекватно.
Негативна риса: у НаУКМА майже відсутня можливість заперечувати величезну кількість проплачених провокацій.
За останні 2 роки можна знайти бузліч згадок про те, яка Могилянка погана. Особливо відзначився друг Табачника - Чаленко, журналіст з "Сегодня". Більшість розгромних статей написані російською, борцями за рускій дух, тобто бійцями п'ятої колони. Аби ж вони знали, що Могилянка - то не націоналізм, а плюралізм. ЗМІ так налякали липових сиріт і чорнобильців поганою Могилянкою, що ті навіть не ломилися цього року в двері вишу.
6. Президент НаУКМА Квіт
Позитивна риса: не продається владі.
Негативна риса: поганий стратег
Квіт - керівник, що намагається якось вийти з патової ситуації. До радикальних дій не вдається, тому ситуація й залишається патовою. Заміна можлива, але, певніш за все, наступним ректором стане хтось із кола Табачника. Серед могилянської адміністрації є вже готові кадри на цю посаду.