"Беркута", майте совість! Не робіть цього більше

24 ноября 2011, 17:17
журналіст
0
788

Чи обов'язково бійцям "Беркуту" виконовувати окрім того, що злочинні, так ще й ідіотські накази?

Як би не було прикро, але доводиться констатувати: за правління в Україні Януковича телекартинка з місць проведення опозиційними силами протестних заходів стала ідентичною репортажам з аналогічних акцій в Росії чи Білорусі. Чи могли ми собі уявити щось подібне після премоги Помаранчевої революції? Та нізащо!

Засоби розправи з інакомисленням у названих сусідніх країнах викликали в українців гірку іронію, шок і подив. Здавалося, в нас ці часи вже минули і ніколи не повернуться. Свобода слова і зібрань стали в нашій країні звичайною буденністю. Ми вже не уявляли, як може бути інакше. З чим-чим, а з висловленням думок та мирними зібраннями в Україні після Майдану ніяких проблем не було. Фундаментальні демократичні норми легко прижилися на нашій землі. Вони підсилили нашу національну і європейську ідентичність.

Але зараз країну не впізнати. Те, що, здавалося, назавжди стало жахливим маревом і безслідно розстануло, нині знову матеріалізувалося.  Все повернулося. Кошмарні сни української демократії перетворилися на шокуючу реальність.  Вона просто вбиває своєю безмежною дурістю й абсурдністю.   

А як ще можна назвати ситуацію, коли кількість міліції на мітингах в рази перевищує протестувальників? Варто вийти на вулицю парі-трійці людей з прапорами і зробити кілька кроків, як "правоохоронці" відразу беруть їх у подвійне кільце. На території проведення публічних заходів від "Беркуту" рясніє в очах. Уніформовані бійці спецпідрозділу всюди: в незлічених автобусах уздовж тротуарів, в підземних переходах, у дворах будинків.

Так і хочеться запитати в самих "беркутят": невже, якщо ви нормальні й адекватні люди, не усвідомлюєте чи не відчуваєте, що відбувається щось не те? Коли ви сидите у своїх автобусах, стоїте в підземках чи причаїлися в засідках у двориках, замисліться, будьте добрі,  хоча  б на хвилиночку:  а як всі ці роки демократії - з кінця 2004-го до початку 2010 - на мітингах без вас обходилися?

І все було мирно, у повному порядку. Нічого поганого ні з ким і ні з чим не траплялося при куди більших скупченнях народних мас. Всі бажаючи висловити свою громадянську позицію приходили на публічні заходи і поверталися з них живі-здорові. Потім комунальники прибирали майданчик від залишеного сміття і no problem. І так кожного разу.

Чому раптом виникла необхідність у вашій участі в суспільно-політичному житті країни та ще й в такій непомірній кількості? Це ж призводить до зворотнього ефекту. Сама ваша наявність стає дестабілізуючим фактором, який провокує безпорядки. Та й чим провинилися люди, проти яких вас кидають ваші начальники? Навіщо ви їх оточуєте, чому перерегороджуєте їм шлях, за що лупцюєте? Вони схожі на злочинців? Хіба не знаєте, що останні на мітинги з відстоювання своїх політичних, громадянських, соціальних чи національних прав не збираються? Вони не ходять на демонстрації, прапори не носять.  

Невже ви, "спецбійці", якщо попри фізичну силу не позбавлені елементарних інтелектуальних навичок, не розумієте, що ваше керівництво використовує вас абсолютно не за призначенням? Хіба не помічаєте, як ваші спецзагони перетворилися з сил боротьби зі злочинністю та захисту правопорядку на засіб розправи з опозицією та придушення інакомислячих?   

Сотні здорових мужиків у повній бойовій амуніції - у шоломах, в бронежилетах, з металевими щитами і купою спецзасобів -  "воюють" проти мирних громадян серед яких є і літні люди, і жінки, і діти. Це ви проти них засідки влаштовуєте, у шеренги шикуєтеся та автозаки готуєте? Агов, "беркута", ви взагалі нормальні? Ви чого по команді цілими загонами "гуськом" бігаєте то за одною купкою протестувальників, то за іншою. Чи це ви так у "зарницю" для дорослих граєтеся? На це ж смішно дивитися. Правда, ви дуже кумедно виглядаєте.

Чи вам подобається покладена на вас функція Гестапо-НКВД? Може ви отримуєте задоволення від можливості огріти опозиціонера кийком по голові, дати йому ногою під дих чи в пах, розбити в кров обличчя та заштовхати в автозак? Просто так. Щоби знав своє місце, падло. Невже всі ви - потомственні чекісти-енкаведісти з діда-прадіа? Можливо у вас якісь особисті рахунки з демократією? Чим вона вам не догодила? Чи ви з тих, хто люто ненавидить помранчевих та іншу "бандеру", сприймаючи цих "майданутих" за свої кровних ворогів?

Якщо так, то вам потрібна термінова психотерапевтична допомога і про службу  в спецзагоні  не може бути й мови. Бо тоді ви ніякі не правоохоронці, а небезпечні для суспільства розумово відсталі  кати-збоченці, бузувіри, душогуби.     

Якщо ж ви маєте належні  інтелектуальні кондиції і при цьому не позбавлені громадянських почуттів й людської совісті, а в органи прийшли свідомими своєї правоохоронної місії, то почуйте, що влада ідіотів, які нині правлять країною - це тимчасове явище. Не дозволяйте їм маніпулювати собою! Майте свою гідність! Як професійну, так і громадянську. Не злочинцям ви служити маєте, охороняючи їх від народу, а якраз навпаки! Ті ж розгони мирних публічних заходів, якими ви займаєтеся та інші безчинства, нічого спільного з правоохоронною діяльністю не мають. 

Майте мужність не бути такими бовдурами, за яких вас мають ваші начальники та ті, хто над ними. Конституція дає вам право не виконувати злочинні накази. Якщо вас викликають на мітинг та ще й збирають у кількості, що в рази перевищує учасників публічної акції; якщо вас сотнями тримають в підземних переходах, аби потім по сигналу ви оточували десяток людей з національними прапорами та пакували їх в автозаки, то такі накази і є незаконними.

Не чиніть насильства, провокуючи адекватну відповідь. Будьте з народом, а не проти нього. Поводьтеся як правоохоронці, а не каральні загони з придушення демократії. Не беріть гріха на душу. Бо лихо буде.


Москва, Червона площа

Київ, Майдан Незалежності. День Свободи-2011

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.