Невеличке, але істотне уточнення до публікації в газеті «Нью-Йорк таймс»

7 марта 2012, 10:15
Депутат Львівської міської ради. Голова ЛОО політичної партії «УДАР».
0
2251

Європейські дипломати пишуть: «Україна сама заблокувала Угоду про асоціацію з Євросоюзом». Здається, все правильно, але – лише на перший погляд.

Радіо «Свобода» повідомила про публікацію в газеті New York Times відкритого листа керівників зовнішньополітичних відомств п'яти європейських країн: Великобританії, Швеції, Німеччини, Польщі та Чехії, щодо того, що нібито Україна сама відмовляється від євроінтеграції. Не звернути уваги на це повідомлення не зміг, тому що відкритий лист присвячено саме нашій державі, а контекст його перевертає все з ніг на голову. Справа в тому, що європейські дипломати пишуть: «Україна сама заблокувала Угоду про асоціацію з Євросоюзом». Здається, все правильно, але – лише на перший погляд.

Україна – це ми, український народ. Хіба наш народ блокував таке бажане і очікуване входження до Єврозони? Ні, нічого подібного народ, себто Україна, такого не робив. Навпаки, за результатами соціологічних опитувань, українці підтримують європейський вибір. Від себе додам: і навряд чи з нього звернуть.

Інша справа, що нашою країною зараз керує політична сила, яку при всьому бажанні важко назвати «білою та пухнастою». Як чорний ворон, накинулась вона на країну і дере її на шматки, згортаючи демократичні завоювання останніх років. За два роки Україна настільки різко відійшла від демократичних європейських цінностей, що авторитетна міжнародна організація Freedom House викреслила її з числа вільних держав...

Лідер Партії регіонів, який переміг на президентських виборах з незначною перевагою, не зумів стати президентом всіх українців. Він говорить одне, а робить протилежне, особливо у всьому, що стосується «справи Тимошенко, Луценка та інших політичних в’язнів».

Арешт екс-прем'єра та її «посадка» на сім років за звинуваченням в укладанні невигідних газових угод з Росією гостро розкритикували уряди США, Великобританії, Німеччини, Франції та інших провідних країн світу. Угода і справді не найкраща, але політики повинні нести в таких випадках політичну, а не кримінальну відповідальність – така практика в усіх цивілізованих країнах світу. Політична складова «справи Тимошенко» абсолютно зрозуміла, проте наш президент продовжує наполягати на тому, що судова система Україна є незалежною і він не може нічого вдіяти.

Європейські політики вважають, що слова Януковича про невтручання української влади в судовий процес над Тимошенко не відповідають дійсності. Таку думку, зокрема, в інтерв'ю Deutsche Welle висловив колишній посол Німеччини в Україні (2000 - 2006) Дітмар Штюдеманн.

«Відмовки Януковича, мовляв, він не може втручатися в незалежне правосуддя, є несерйозною. По-перше, в Україні немає незалежного правосуддя. По-друге, з огляду на те, що більшість у Верховній Раді складають соратники Януковича, не повинно було бути жодних проблем з тим, щоб привести законодавство у відповідність з міжнародними демократичними стандартами », - вважає екс-посол.

У дні жовтневого самміту європейські політики дружньо намагалися переконати Януковича в необхідності закриття справи колишнього керманича українського Кабміну. Однак найбільш рішуче висловилася з цього приводу канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона недвозначно оголосила, що укладення угоди про асоціацію «Україна-ЄС» залежить від звільнення Тимошенко. За словами канцлера, справа проти екс-прем'єра є «зловживанням влади і політично вмотивованою».

За минулі місяці позиція європейських політиків по відношенню особисто до В.Януковича кардинально змінилася. Про це буквально на днях розповів народний депутат Тарас Чорновіл.

"Нещодавно літав з офіційною делегацією в Люксембург. До України ставляться зі співчуттям. Навіть від Лукашенка чекають несподіваних кроків –

щоб посварився з Росією, випустив політв'язнів. Від Януковича вже нічого не чекають. Його поховали повністю. Очікують, поки він добуде термін", - заявив депутат в інтерв'ю "Газеті по-українськи".

Якщо б п'ять міністрів закордонних справ країн Європи, публікуючи в "Нью-Йорк таймс" свій відкритий лист, врахували всі ці обставини і назвали речі своїми іменами, це було б не тільки справедливо по відношенню до українського народу, а й правильно відображало ситуацію в нашій країні і було б нарешті правдою.

Але, схоже, для європейських політиків, і не тільки для європейських, все одно: що – Україна загалом, що – правляче угруповання Януковича. Але це ж не так! Народ України і «Партія регіонів» - це, як сказав би відомий герой  кінофільмів Попандопуло, «дві великі різниці».

Будемо сподіватися, в Європі все ж зрозуміють, що стандартні заклики – без конкретних державних посад та імен, що звучать з-за кордону, дотримуватися принципів демократії та незалежного правосуддя в Україні нічого не змінять. Адже де немає правди – там перемагає облуда.

 Ярослав Гінка,

голова Львівської обласної організації «УДАР Віталія Кличка»,

депутат Львівської міської ради.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.