"Буде герць один на один!" - Тягнибока викликали на двобій

1 июня 2012, 10:13
історик, юрист
0
531

Дмитро Снєгирьов розповів, як йому мститься "Свобода". Фото: revizor.uaДмитро Снєгирьов розповів, як йому мститься "Свобода". Фото: revizor.ua
Дмитро Снєгирьов розповів, як йому мститься "Свобода". Фото: revizor.ua

Співголову громадської ініціативи "Права справа", екс-голову луганського осередку ВО "Свобода" Дмитра Снєгирьова посеред білого дня на вулиці облили фекаліями.

Пане Дмитро, як ви вважаєте, хто міг зробити таке?

- "Свобода". Це помста Олега Ярославовича Тягнибока за те приниження, яке він пережив у Луганську. Очевидно, що це людина мстива. Тому проти мене була спровокована відповідна ситуація. Але коли ззаду підходять і роблять таке... Я поважаю дівчину, яка вдарила квітами Табачника по обличчю. Вона зробила чоловічий вчинок - дивлячись в очі міністру, заліпила ляпаса. Ззаду ж нападають шакали.

У цій акції взяло участь 12 чоловік, також було задіяно дві автівки і три кінокамери. Наша служба безпеки відслідкувала усі моменти. Ми встановили замовників і безпосередніх виконавців провокації. Тому можемо чітко стверджувати, що це помста Олега Тягнибока.

Помста за що саме?

- У лютому Тягнибок мав приїхати до Луганська. Ми його проінформували, що чекаємо тут і готові зробити йому прес-конференцію, надати охорону. Але він не приїхав - він доїхав до Донецька і в останній момент повернув. Як наслідок, ми вислали йому на знак зневаги памперси.

Цим я хотів сказати: "Олег Ярославович, майте хоч якусь совість і честь. Ви звинувачуєте мене у всіх смертних гріхах за те, що я поливаю брудом "Свободу", а я готовий вам організувати прес-конференцію".

Ви мали змогу публічно зустрітись з іншими представниками "Свободи"?

- Так, двічі у прямих ефірах. Я виступав на телеканалі "ZIK" у Львові, приїхав туди один без охорони. Там мали також бути чи Михальчишин, чи Кошулинський (депутати-свободівці Львівської міськради - ред.). В останній момент вони відмовились прийти.

Згодом мене запросили в ефір одеського телеканалу "АТВ" українофоба Маркова. Я погодився на нього лише тому, що мав приїхати той же Михальчишин. Але приїхавши в Одесу, я дізнаюсь, що той в останній момент відмовився.

Хлопці, якщо ви відмовляєтесь від прямого спілкування, то ви підтверджуєте або мою правоту, або вам просто неприємно виносити на загал ту ситуацію, яку ви самі й спровокували!

Наскільки відомо, з Тягнибоком ви змогли таки побачитись.

Так, Олег Ярославович приїхав у Луганськ навесні. Але він сховався за двома джипами охорони. Це було неприємно. Сидячи навпроти нього, я був в оточенні чотирьох охоронців. Вибачте, я не терорист. І хоч я і нарвана людина, але поважаю нормальне спілкування.

Ми розраховували, що тоді відбудеться бесіда. Але цього не сталось, на жаль. Я і зараз, один, на відміну від їхнього шефа, не ховаючись ні за чиїми спинами, готовий приїхати до будь-якого регіону.

За що ще може ображатись на вас Тягнибок?

- Ми звинувачували Олега Ярославовича у співпраці зі спецслужбами. Ми казали, що "Свобода" - це штучна організація.

Яку ще мету, окрім помсти, намагались досягнути ініціатори спрямованої проти вас акції?

- Мене провокували на відплатні дії, розуміючи, що таким чином можуть зняти з передвиборчих перегонів. Знаючи мій гарячий характер, вони думали, що я приїду і буду фізичними діями щось чинити. А потім хотіли звернутись до міліції, аби порушити проти мене кримінальну справу і поставити хрест на моєму партійному будівництві.

А ви самі до міліції звертались?

- Я вихований в інших традиціях. Я вже пережив три напади. Наприклад, минулого липня на мене був скоєний напад, коли мене побили бітами. Я тоді просто місяць відлежався.

Але я знаю, хто це зробив. Перед цим вийшла наша стаття, в якій ми чітко показали, що на 9 травня відбулась провокація "Свободи". Після того почались погрози анонімного характеру на мою адресу. Але знаєте, я не люблю анонімних героїв, які погрожують зі спини, ховаючись за ніками чи надсилаючи анонімні смски.

Ви згадали про партійне будівництво. Ви створюєте нову політичну силу?

- У Тернополі, де "Свобода" має більшість, ми проводили семінар націоналістичних сил, стягнули туди з усіх областей активістів. Ми запропонували альтернативу ВО "Свобода" - громадську ініціативу "Права справа". Вона об'єднує декілька громадських організацій України.

Як плануєте далі влаштовувати свої стосунки зі "Свободою"?

- Я дам заяву: "Олег Ярославович, я - нащадок козацького роду. Ви спробували принизити мою людську гідність. Буде виклик вас на герць (поєдинок, двобій - ред.) - один на один. Будь ласка, відповідай за свої вчинки, але один - не ховаючись за аморфною партією і спинами охоронців".Джерело: <a rel="nofollow" href="http://gazeta.ua/articles/politics/_bude-gerc-odin-na-odin-tyagniboka-viklikali-na-dvobij/438756">Gazeta.ua</a>

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.