Росія посилено готується до інформаційних воєн в соцмережах

27 августа 2012, 10:07
Владелец страницы
інженер (Dipl.-Ing.)
0
298

Росія посилено готується до інформаційних воєн в соцмережах

У Росії починають готувати істориків-Ідеологів для роботи в соцмережах

Нова програма магістратури за спеціалізацією «Всесвітня історія та масові комунікації» відкривається з осені в Російському університеті дружби народів (РУДН). Планується випускати «ідеологів ЗМІ-фахівців, істориків-практиків, що формують свідомість молоді на підтримку політичного курсу уряду РФ».

Випускники-історики будуть здатні працювати в соцмережах, блогах, відеопорталі youtube та інших інтернет-ресурсах, сприяти популяризації історичних знань і в підсумку прорвуть «блокаду ділентантизму в галузі історії»

На сайті самого РУДН в описі навчальної програми «робота в інтернеті» більш конкретизована: випускники стануть «ідеологами ЗМІ», «формуючими свідомість молоді на підтримку політичного курсу уряду РФ» і будуть орієнтовані на роботу в певних «інтегрованих (конвергентних) редакціях»

urokiistorii.ru

Служба зовнішньої розвідки Росії створює ботів для соціальних мереж за 30 млн. рублів

За повідомленнями Lenta.ru, служба зовнішньої розвідки (СЗР) Росії на початку року провела 3 закритих тендери на розробку методик «формування громадської думки» через соціальні мережі.

Технічне завдання звучить як «розробка спеціального програмного комплексу автоматизованого розповсюдження інформації у великих соціальних мережах та організації інформаційної підтримки заходів з підготовленими сценаріями впливу на задану масову аудиторію соціальних мереж».

Програмний комплекс складається з трьох модулів, «Диспут» (4,41 мільйона рублів), «Монітор-3» (4,99 мільйона рублів) і «Шторм-12» (22,8 мільйонів рублів). Замовник – «Військова частина N54939».

Всі три системи тісно пов’язані між собою, на першому етапі відпрацьовує система «Диспут» – відповідає за «дослідження процесів формування співтовариств інтернет-центрів поширення інформації в соціальних мережах».

Слідом роботу підхоплює система «Монітор-3», що відповідає за «розробку методів організації та управління в інтернеті віртуальним співтовариством залучених експертів, що передбачають постановку завдань, контроль роботи в соціальних медіа та регулярне отримання від експертів інформації в заданих предметних областях»

Нарешті, система «Шторм-12» вкидає потрібну інформацію в соцмережу.

“Монітор-3″ і «Диспут» планується закінчити в 2012 році, а «Шторм-12» – у 2013-му. Виконавцем всіх трьох тендерів стала компанія «Ітеранет», що неодноразово притягувалась до виконання держзамовлень в інтересах спецслужб.

На мій погляд, зараз як ніколи актуальний принцип «Довіряй, але перевіряй», і «Громадська думка – що дишло, як повернув, так і вийшло».

habrahabr.ru

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Россия,информационное поле
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.