Україні загрожує дефолт

28 августа 2012, 15:36
Владелец страницы
Communication group
0
416

На думку опозиційних політиків та експертів, Україна перебуває у переддефолтному стані (посідає четверте місце у світі за цим показником).

На думку опозиційних політиків та експертів, Україна перебуває у переддефолтному стані (посідає четверте місце у світі за цим показником).  Як доказ тому, вони наводять зменшення за останні десять місяців валютних резервів Національного банку України. Вперше вони є меншими від сумарного обсягу державного боргу і боргів Національного банку. Лише за 2010 рік уряд Азарова збільшив борг України на 117 мільярдів гривень.

На сьогодні ми маємо 433 мільярди гривень боргу проти 89 мільярдів гривень, які мали місце на початок 2008 року. Це дуже значні цифри (майже п`ятикратне зростання боргу) і свідчать вони про серйозні проблеми в управлінні економікою країни. Адже Україна накопичує борги, а не живе за рахунок власних коштів.

Причиною зростання боргів країни, на думку аналітиків, є нестача коштів, або ж дефіцит бюджету. Процес виходу України на бездефіцитний бюджет може тривати не один рік. Проте навіть, якщо припустити, що ми все ж таки вийдемо на бездефіцитний бюджет, це аж ніяк не сприятиме зниженню боргу, а лише зупинить його зростання. Крім того, навіть, якщо Україна   найближчим часом досягне  бездефіцитного бюджету, країна позичатиме багато коштів, щоб обслуговувати старі борги.

На «користь» того, що на Україну насувається дефолт, свідчать і прогнози Міжнародного валютного фонду про те, що золотовалютні резерви Національного банку України на кінець нинішнього року скоротяться з 31,8 мільярдів доларів до 24,4 мільярдів доларів. Вперше валютні резерви Нацбанку стали меншими від сумарного обсягу державних боргів та боргів центрального банку. На початку 2012 року приріст внутрішнього валового продукту становив 2 відсотки, а на кінець нинішнього року аналітики прогнозують – 0,8 відсотка, що аж ніяк не свідчить про стабільність економіки країни, а навпаки – про її занепад.

Проте провладні політичні сили категорично відкидають можливість дефолту України, офіційно заявляючи про те, що на це немає ніяких підстав, адже у нас  нібито відсутній  дефіцит грошових коштів, а тому й дефолт, тобто нездатність повертати та обслуговувати борги, Україні не загрожує. Нібито в Україні цілком достатньо фінансових ресурсів, щоб без проблем обслуговувати свої боргові зобов`язання.

Якщо правда на боці урядовців, то чому ж американське видання Business Insider оприлюднило перелік 18 країн, яким загрожує дефолт, і Україна в ньому опинилася на шостому місці. Серед причин загрози дефолту України Business Insider називає великий розмір зовнішнього боргу та повільне зростання економіки країни.

Гадаємо, думка незалежних експертів все ж об`єктивніша, ніж заспокійливі казочки чинної влади. То ж їй потрібно не заколисувати свідомість громадян, а діяти, адже, як зазначив лідер «Нашої України» Віктор Ющенко, лише від дій уряду залежить, чи вийде Україна із переддефолтного стану з честю, чи застряне у ньому остаточно. Крім того, екс-президент України вважає - для того, щоб вийти із зони загрози національній економіці, слід насамперед змінити політичний курс країни та налагодити взаємини влади із бізнесом.

Володимир Манько
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.