Той самий Мюнхгаузен сто раз правий: серйозне обличчя - це ще не ознака розуму

4 сентября 2012, 09:51
журналіст
0
334

Янукович закликав журналістів бути політично заангажованими, а керівник фракції ПР у ВР Олександр Єфремов заборонив критику президента на ток-шоу за його відсутності.

Президент-конфуз не може обійтися без ляпів. Черговий стався у його вітальній промові на відкритті Всесвітнього журналістського форуму в Києві. Віктор Федорович  закликав співробітників ЗМІ "тримати високу етичну планку, додержуватися принципів об'єктивності та політичної заангажованості".

Свіжа пам'ять і про те,  як на одному з засідань РНБО він поставив завдання зробити в Україні "територію небезпеки" для громадян й гостей країни. І справді, вона дедалі стає все більш небезпечною - для журналістів, політиків, громадянських активістів, бізнесменів та й пересічних українців. Для всіх, одним словом.

Успішно втілюється в життя і президентська настанова щодо політично заангажованої журналістики. Лояльної до влади преси стає все більше і навпаки, кількість незалежних від Банкової ЗМІ невпинно скорочується, а ті що боряться за свободу слова зазнають всіляких утисків.

Тим часом "регіонал" Владислав Лук'янов вчора у передачі "Час.Підсумки" на 5-ому відкритим текстом схвалив використання адмінресурсу, якщо він іде на користь людям.

А у Андрія Куликова на ICTV голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов у суперечці з представником першої п'ятірки списку об'єднаної опозиції Анатолієм Гриценком договорився до того, що назвав неприпустимою критику президента на ток-шоу за його відсутності.

"Ви, взяли за правило критикувати президента за його відсутності. Щонайменше, це не пристойно" - мовив депутат.Це сталося на повному серйозі, на тверезу голову і при доброму здоров'ї.

Насправді, важко уявити, щоби на такий маразм була спроможна притомна людина, тим більше - публічна особа, політик, парламентарій. Одначе факт залишається фактом.

Як тут не згадати крилату фразу барона Мюнхгаузена у виконанні Олега Янковського ("Тот самый Мюнхгаузен", Мосфильм, 1979, реж. Марк Захаров) про те, що вся дурня у світі робиться з розумним виглядом обличчя. Здається, це якраз  про Єфремова:

 "Я понял, в чём ваша беда: вы слишком серьёзны! Умное лицо — это ещё не признак ума, господа. Все глупости на земле делаются именно с этим выражением лица".

P.S.Щоправда, сам Янковський в одному з інтерв'ю, присвяченому цьому фільму, якось повідав про допущену їм помилку у фінальній фразі. Він сказав, що в сценарії Григорія Горіна йшлося не про "умное лицо", а про "серьезное". Одначе побачивши похибку при перегляді, вирішили залишити все як є і не перезнімати епізод.

З цією поправкою - саме про серйозний, а не розумний вигляд обличчя - ці слова можна так само адресувати і Януковичу, і Лук'янову, і багатьом іншим "світочам думки" та "майстрам слова".
 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.