Олег Тягнибок: "Саме система, побудована на хабарах, "відкатах" і розкраданні...

14 сентября 2012, 11:13
Політик, законотворець.
0
469
Олег Тягнибок:  Саме система, побудована на хабарах,  відкатах  і розкраданні...

На разі влада лише декларує боротьбу з корупцією. Переважно справи проти чиновників-корупціонерів якщо й порушують, то потім швидко закривають.

"Корупція в нинішній Україні є раковою пухлиною, яка роз'їла все суспільство. Корупцією наскрізь просякнуті державний апарат, правоохоронні органи, освіта, медицина. Більше того, корупція в Україні є необхідною умовою існування кримінально-олігархічного режиму. Саме система, побудована на хабарах, "відкатах", розкраданні державного майна є основою влади "регіоналів". Про це заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок, перебуваючи 13 вересня 2012 року на Вінниччині.

Олег Тягнибок, зокрема, зазначив: "Ті факти, що потрапляють у пресу, засвідчують колосальний розгул корупції в Україні. Так, 2011 рік запам'ятався гучними справами проти кількох високопосадовців. Це голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Василь Волга (його підозрюють в отриманні хабара в розмірі 0,5 млн. дол.), директор Державної служби зайнятості Володимир Галицький (під час обшуків у кількох банківських скриньках, які належали вказаному чиновнику та кільком його співробітникам, було виявлено валютні цінності на загальну суму в 7,5 млн. дол., велику кількість золотих годинників і дорогоцінних каменів), а також колишній голова Шевченківської райдержадміністрації Києва Віктор Пилипишин, якого підозрюють у перевищенні службових повноважень, у результаті чого громаді Києва було завдано збитків на 15 мільйонів гривень. Утім, без сумніву, ці справи є лише верхівкою айсберга. Влада "регіоналів" ретельно оберігає "своїх" від заслуженої кари. До того ж, навіть найбільш резонансні кримінальні справи проти корупціонерів у разі потреби просто "спускають на гальмах". Так, вже згаданий фігурант такої справи Віктор Пилипишин нині балотується від влади до парламенту як мажоритарник.

Притчею во язицех уже стали історії про тотальну корупцію на вітчизняних митницях. Цілком очевидно, що без покривання вищого керівництва корупція у таких масштабах є просто неможливою.

Навіть за межами України вже зрозуміли цю ситуацію й зауважують постійне зростання корупції в Україні та називають "сім'ю" Віктора Януковича найбільшим джерелом корупції в Україні.

На разі влада лише декларує боротьбу з корупцією. Переважно справи проти чиновників-корупціонерів якщо й порушують, то потім швидко закривають. Навіть Генпрокуратура визнає, що лише один із десяти "схоплених на гарячому" корупціонерів потрапляє до в'язниці, а така міра покарання як конфіскація майна щодо корупціонерів не застосовується взагалі. 2011-го року виявлено близько 17 тис. посадових злочинів. Утім, того ж таки 2011 р. до кримінальної відповідальності було притягнуто лише… 1330 осіб. Олігархічний режим вже до того довів країну, що українці сприймають корупцію ледь не як звичайне явище.

З метою подолання корупції "Свобода" пропонує: встановити обов'язкову перевірку з допомогою поліграфа ("детектора брехні") держслужбовців та кандидатів на виборні посади на причетність до корупційних дій; ухвалити спеціальний антикорупційний закон про контроль не тільки доходів, але й видатків державних посадовців та членів їхніх сімей; запровадити в кримінальному законодавстві принцип "чим вища державна посада, тим вищий рівень відповідальності за скоєний злочин".

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.