Прокуратуру просять реабілітувати луганського оунівця

15 октября 2012, 16:20
історик, юрист
0
179

Співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов звернувся до Генпрокурора Віктора Пшонки та Голови Верховного Суду Петра Пилипчука із вимогою переглянути рішення президіуму Луганського обласного суду в


 
 
Співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов звернувся до Генпрокурора Віктора Пшонки та Голови Верховного Суду Петра Пилипчука із вимогою переглянути рішення президіуму Луганського обласного суду від 19 грудня 1991 року про відмову в реабілітації Максимові Бернацькому – члену ОУН, який, виконуючи наказ Проводу ОУН(Б) в часи окупації Луганщини, працював редактором німецької газети «Нове життя».

Згідно з вердиктом від 2 березня 1945 року військового трибуналу військ НКВС Ворошиловградської області, Бернацького засудили до розстрілу з конфіскацією майна «за співпрацю з німецько-фашистськими окупантами».

19 грудня 1991 року було винесено постанову президіуму Луганського обласного суду, згідно якої Максима Бернацького було визнано «обґрунтовано засудженим». Ця постанова не відповідає історичній дійсності.

У 1942 році Максим Бернацький став членом ОУН(Б) та отримав завдання організувати випуск україномовної газети, через яку пропагувати ідеї національного визволення України. Єдиною можливістю отримати доступ до преси була робота на німецьку окупаційну адміністрацію. Так Максим Бернацький став редактором газети «Нове життя».

«Максимові Бернацькому вдавалося подавати в газеті матеріали, що сприяли пробудженню національної свідомості українців. Формально він був редактором окупаційної газети, однак по факту він був підпільником ОУН(Б), що працював під прикриттям, виконуючи наказ проводу ОУН(б).

Подібним чином діяв і відомий радянський розвідник Герой Радянського Союзу Ріхард Зорге. Виконуючи накази радянського керівництва, 1933 року він вступив в НСДАП і до 1941 року працював в Японії як співробітник нацистської газети. Подібним чином діяла і член Молодої Гвардії Любов Шевцова, яка організувала агітбригаду для виступів перед німцями з метою прикриття підпільної роботи. Їй також було присвоєно звання Героя Радянського Союзу», – зазначає співголова ГІ «Права Справа» Дмитро Снєгирьов.

Д.Снєгирьов заявляє: подвійні стандарти щодо українських підпільників неприпустимі в незалежній Україні. На його думку, є всі підстави вважати, що Максим Бернацький заслуговує щонайменше на посмертну реабілітацію.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.