Кияни об’єдналися на захист Десятинного провулку

1 декабря 2012, 21:59
Общественный деятель
0
261
Кияни об’єдналися на захист Десятинного провулку

Це – історія Києва, яку ми, нажаль, назавжди втрачаємо.

Сьогодні столична громадськість провела акцію протесту проти забудови в Десятинному провулку 3\5. Свою позицію проти незаконного будівництва в історичному центрі прийшли висловити активісти політичних партій, представники громадських організацій, а також небайдужі кияни.


«Ми категорично проти будівельного свавілля, що відбувається в Києві. Лише за останні роки в центрі міста були зруйновані десятки унікальних історико-культурних і архітектурних пам’яток. Це – історія Києва, яку ми, нажаль, назавжди втрачаємо. Як показав час, нинішня київська влада не здатна зупинити будівельних рейдерів та фактично не має важелів впливу на ситуацію із забудовою історичної частини столиці. Знесення старовинних будинків у Десятинному провулку – є черговим красномовним свідченням бездіяльності та безвідповідальності міської влади», - вважає координатор проектів громадської організації «Кияни об’єднуємось» Володимир Бондар.
 
Він закликав небайдужих киян не лишатися осторонь проблеми незаконних забудов у Києві та об’єднуватися в ініціативні групи для громадського супротиву будівельним рейдерам.
 
Варто зазначити, що після активних протестів громадськості проти будівництва в Десятинному провулку, сьогодні на будівельному паркані вже з’явилася нашвидкоруч встановлена інформаційна табличка про те, що на даній земельній ділянці нібито ведуться «науково-рятувальні археологічні розкопки». Проте під час проведення таких «розкопок», будівельники вже знесли дві історичні будівлі.
 
Науковці не виключають, що саме на цьому місці знаходиться фундамент стародавнього кам’яного двоповерхового палацу Х століття  – резиденції князя Володимира.
 
Як повідомлялося раніше, старовинні будинки у Десятинному провулку 3 і 5 у 2002 році були передані Українській православній церкві Київського патріархату для експлуатації і обслуговування адміністративних та господарських приміщень. Фактично ж, мова йде про будівництво на цьому місці сучасної адміністративної будівлі, котра може спотворити загальний вигляд історичного провулку та зруйнувати історико-культурну пам’ятку Княжої доби. 

alt
alt
alt
alt

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: кияни об'єднуємось
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.