Як будівельна мафія використовує МВС для зачистки громадських активістів

06 листопада 2017, 22:41
Власник сторінки
Общественный деятель
0
54
Як будівельна мафія використовує МВС для зачистки громадських активістів

На минулому тижні, відоме в Україні підприємство з виробництва мильних бульбашок і піару власного керівництва – «Міністерство внутрішніх справ» розповсюдило інформацію про затримання

На минулому тижні, відоме в Україні підприємство з виробництва мильних бульбашок і піару власного керівництва  – «Міністерство внутрішніх справ» розповсюдило інформацію про затримання величезного міжнародного синдикату активістів-вимагачів, які тривалий час зобижали «сірот убогіх» - забудовників

Як сказав би Марк Твен – сія інформація суттєво перебільшена. Інформація розповсюджена МВС про величезну організовану групу (лише вчитайтесь у той брєд — чисельністю в кілька десятків осіб), системні випадки вимагання від різних забудовників нічим не підтверджена - є лише один єдиний випадок – затримали Людмилу Котенко, голову громадської організації «Борщагівська січ», яка начебто, «після жорстоких катувань» змусила забудовника ЖК «Празький квартал-2» (що будується у селі Петропавлівська-Борщагівка під Києвом) передати їй 200 тис. дол.

Проте, насправді, цікаве дещо інше, а саме – затримали Котенко, а самі жорстокі акції залякування – обшуки з допомогою автоматників, вибиванням дверей і вікон, кайданками і побиттям, чомусь провели щодо зовсім інших активістів, мешканців села, які дійсно протестують проти незаконних забудов, але не мають до Котенко жодного відношення.
На жаль, деякі телеканали і Інтернет портали, порушивши журналістську етику, не вислухавши іншу сторону та діючи за принципом – «чув звін, хоча не знаю де він», з невиданим ентузіазізмом кинулись розповсюджувати цю інформацію, що дає підстави вважати, що робили вони це не за «красиві очі».

Враховуючи вищезазначене та враховуючи, що у мене також було проведено обшук, я думаю, що справедливо було б, якби надали можливість і іншій стороні висловити свою позицію.
Ініціативна група мешканців сіл Петропавлівської і Софіївської Борщагівок, протестує, проти, на їх думку незаконного будівництва ЖК “Празький квартал-2”  з весни 2016 року. Особисто я, за проханням цієї ініціативної групи, зайшов у цю справу рік тому, у жовтні 2016 року. З мешканцями у мене був договір на надання платних юридичних послуг.

Як мені повідомили, ще до мене, з літа 2016 року громадську підтримку цій ініціативній групі розпочала надавати громадська організація "Борщагівська січ" і невдовзі мені було надано довіреність на представництво і її інтересів у судах, так як ще до мене, іншим юристом, було подано до судів і знаходилось на розгляді цілий перелік позовів цієї організації з приводу даного будівництва.

В січні цього (2017) року мені спалили автомобіль, а 13 червня дуже жорстко побили. Після чого, в кінці червня, ініціативна група, як мені пояснили, з метою убезпечити моє життя і здоров’я відмовилась від моїх послуг і навіть відкликала довіреність на моє ім’я. З цього часу я припинив будь яку співпрацю з даною ініціативною групою і навіть не зустрічався ні з ким з них.

Дороги ж ініціативної групи з ГО “Борщагівська січ” розійшлись ще на місяць-півтора раніше і з того часу, наскільки мені відомо, ГО “Борщагівська січ” також не вела жодної співпраці з даною ініціативною групою та не займалась цією забудовою.

Я запитав би слідчих, які стверджують, що «Борщагівська січ» (очолювана Котенко) чинить тиск на забудовника і перешкоди його діяльності – а як це відбувається в натурі? Я запитав би слідчого, а при потребі запитаю і суд:

– скільки мітингів чи інших протестних акцій провела «Борщагівська січ»  після того, як її шляхи з ініціативною групою, що протестує проти цього будівництва розійшлись? – Жодної інформації не було!
- чи руйнували за цей час представники «Борщагівської січі» огорожу будівництва чи якимось іншим чином перешкоджали будівництву? – не чув!
- скільки скарг, звернень за цей час написали від імені “Борщагівської січі” на адресу правоохоронних органів, Державної архбудінспекції, чи будь яких інших органів з приводу оскарження цього будівництва? Я звичайно можу помилятись, так як давно відійшов від цієї справи – проте, наскільки я знаю – жодної!
- може Котенко чи інший представник цієї ГО, за цей період, ходили куди не будь на особисті прийоми, щоб скаржитись на це будівництво? – навряд!
- скільки позовів, за ці останні місяці, подала "Борщагівська січ" проти цієї забудови? І відповім, згідно сайту судової влади України – жодного. Більш того – з кінця 2016 року, протягом 2017 провадження за позовами "Борщагівської січі", які були подані раніше до цього забудовника, закриваються з волі «Борщагівської січі».

Таким чином, за останні 4 — 6 місяців ГО "Борщагівська січ" не вчиняла жодних дій, які були б агресивні щодо даного забудовника і могли б, навіть теоретично, нанести йому шкоду.
Але тоді, про яку шкоду торочить забудовник? Якими діями?

Чому я так детально зупинився на цьому аспекті, а тому, що згідно диспозиції ст. 189 Кримінального кодексу України ст. 189 «вимагання» суттєво відрізняється від диспозиції ст. 368 «одержання хабара», згідно ч. 4 ст. 368 - вимаганням хабара визнається не лише вимагання службовою особою хабара, але й умисне створення службовою особою умов, за яких особа вимушена дати хабара з метою запобігання шкідливим наслідкам щодо своїх прав і законних інтересів.  В диспозиції ст. 189 «умисне створення умов, щоб особа сама запропонувала» не передбачене, тут необхідна пряма і недвозначна вимога особи до потерпілого – «дядя, дай дєнєг», а інакше я тобі паяльнік в одне місце засуну.

При цьому, вимога (навіть якщо вона й була), має бути реальною. Тобто, «потерпілий» має суб’єктивно усвідомлювати, що погроза реальна і дійсно здатна призвести до негативних для нього наслідків.

Проте, забудовник і його юристи чудово знали, що протягом останніх чотирьох — шести місяців ГО «Борщагівська січ» не вчиняла жодних дій щодо цієї забудови. Тобто, забудовник чудово знав, що реально все, що могла б Котенко зробити забудовнику, навіть якби дуже хотіла, то це – поцілувати його в одне місце з боку спини нижче пояса, тобто, розумів, що погрози (навіть якщо такі були) нереальні і міг спокійно послати Котенко під три чорти.

То чому ж не «послали», а провернули таку провокацію?

Як зрозуміло з логіки вищевикладеного, сама Котенко «300 лєт» нікому не була потрібна, проте ініціативна група, яку раніше представляв я і з якою раніше співпрацювала і «Борщагівська січ» після нашого «розлучення» продовжувала активну боротьбу з даним забудовником – ходила на прийоми в ДАБІ, писала скарги, тощо і дійсно представляла реальну загрозу для забудовника. Звичайні люди, активні громадяни - ось головна загроза для забудовника, як виявилось.

При цьому наголошу, діяли вони абсолютно законно – конституційне право на звернення до суду і органів влади ніхто не відміняв. І вони не зупиняли будівництво. Декларації на будівництво скасував і приписи про зупинення будівництва виніс компетентний орган – Держархбудінспекція України і хоча наразі забудовник оскаржує ці приписи, на сьогодні вони чинні і не скасовувались жодним судом.

Зі слів Котенко, десь місяця через два-три після того, як Борщагівська січ «розлучилась» з ініціативною групою і не мала до їх справ уже жодного відношення, чи то забудовник чи то його представник сам напросився на зустріч з Котенко і запропонував співпрацю – допомогти схилити членів ініціативної групи Єфремова і Сінчугова до зустрічі із забудовником, переговорів і пошуку компромісу, обіцяючи за це Людмилі «золоті гори». Чи це так було чи ні, я точно не знаю – я там не був і свічку не тримав – це лише зі слів самої Людмили.

Також, з її слів, я знаю, що вона дуже активно намагалась вмовити хлопців зустрітись із забудовником, але ті чомусь відмовились. Після того, як хлопці відмовились від зустрічей із забудовником, Людмила, знаючи, що я був їх юристом і начебто користувався їх повагою (надіюсь не помиляюсь) просила уже мене вмовити їх про зустріч із забудовником, але я відмовився.

Я думаю, що забудовник, спочатку щиро намагався через Людмилу (і щось їй обіцяючи) вийти на перемовини з ініціативною групою і знайти якесь порозуміння, проте після того як «по хорошому» не вийшло, йому уже треба було шукати – як уже примусово закрити рота активістам.

Так як вкусити їх було ну ніяк, забудовник і найняв наших комерційних поліцейських, які і організували цю провокацію та підвели Котенко під ці гроші, щоб потім використати її для тиску саме на Єфремова, Сінчугова і інших.

Те що Котенко не мета, а лише інструмент для тиску на інших, підтверджується і схемою «страшної банди», яку опублікував «Обозрєватєль»


Згідно цієї схеми, Котенко, яка начебто і взяла гроші, відведена всього на всього другорядна факультативна роль, а паханами-організаторами «назначені» – Єфрємов і Сінчугов. І це попри те, що Котенко уже давним-давно до них не має жодного відношення і, як я писав вище, від посередництва Котенко щодо зустрічей з забудовником вони також відмовились.

Ну а щодо Аксьонової чи Бовсуновської, у яких також проведено обшуки, у мене навіть слів немає – а вони то яким боком до всього цього? Вони взагалі займаються іншими забудовами! Чи вся їх вина у тому, що вони також заважають пацанам-забудовникам у яких є достатньо грошей, щоб зробити «заказ» нашим «непідкупним» поліцейським? А Аксьонова, яка бореться з корупцією сільського голови, ще й створює «головну біль» для цього сільського аналога Леоніда Черновецького?

Якщо Котенко не бігала за забудовником із паяльніком і не вимагала «дядя, дай дєнєг», а забудовник сам ініціював зустріч з нею і попросив її про допомогу у організації порозуміння з активістами і сам запропонував їй винагороду — то складу злочину нема (чи з морально-етичної точки зору вона могла братись виконувати прохання забудовника то питання дискусійне), але, в цьому разі - забудовник і поліцейські самі спровокували її, а відтак - вона лише грамотно організована «комерсантами в погонах», «торпеда» з допомогою якої намагаються потопити інших активістів та й взагалі дискредитувати і залякати всіх активістів України (і перш за все Києва), що ще осмілюються рипатись проти забудовників.

Якщо цю статтю раптом прочитає Генеральний прокурор Україні, то ось що я хотів би йому сказати: Шановний Юрію Віталійовичу, якщо у Вас ще хоч щось залишилось від того Луценка який був до і під час Майдану, я запитав би Вас:

- чому коли кілька років тому, коли активісти гинули на майдані і скидали Януковича ви називали їх героями і революціонерами, а тепер коли ви зручно вмостились у владі, ви їх називаєте – «всякі там» активісти? А де б ви були зараз, якби не «всякі там активісти»? – В «глибокій опозиції» ви були б Юрію Віталійовичу!
–  з якого пальця висосаних підстав тягають тих нещасних Єфремова і Сінчугова? Чому елітний спецпідрозділ КОРД, на який держава тратить чималі гроші і який мав би використовуватись для затримання особливо небезпечних озброєних злочинців (терористів, вбивць) міліцейські чиновники використовують для того щоб штурмувати будинок мирної літньої людини Сінчугова з вибиванням вікон і дверей? Чому поважну і вже немолоду людину Єфремова кілька годин принизливо і демонстративно тримали в кайданках? А за що тягають Аксьонову і Бовсуновську – які взагалі з іншої опери?

–  При цьому, раніше, після погроз вбивством з боку забудовника, сім’ї Сінчугова була виділена державна охорона і коли в двір Сінчугова почали вриватись озброєні автоматами люди в камуфляжах без жодних пізнавальних знаків, лише чудом не повторились другі «Княжичі», так як з обох боків стояли одні навпроти інших люди з автоматами. Імбіцили з МВС навіть не попередили працівників державної охорони, які охороняли Сінчугова, про майбутній штурм.

–  Чому справою приватного конфлікту між забудовником і мешканцями села, займається Головне слідче управління нацполіції, яке мало б займатись багатомільйонними аферами з розкрадання бюджетних коштів (а цією справою сільського рівня мало б займатись районне, максимум обласне управління нацполіції)? Чи державні інтереси зачекають? Головне, в першу чергу — виконати жирне замовлення грошовитого забудовника?

Якщо затриманням однієї людини хотіли дискредитувати всіх активістів, що борються з незаконними забудовами, то цей номер не пройде — люди ж чудово розуміють ціну цьому “узагальненню”!

Якщо хотіли залякати? — то також нічого не вийшло - “беркуту” не боялись і вас не боїмось. Щоб ви лише бачили здивування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції, коли, як мені розказали, люди не зважаючи на обшуки прийшли на запланований прийом громади ще в більшому складі ніж звичайно. Я дуже надіюсь, що провокатори їх не зламали і я дуже надіюсь, що вони доб’ються  справедливості і того, щоб забудовник будував по закону. Хоча, про ДАБі розмову треба буде повести окремо, адже вони активно брали участь в спецоперації ліквідація громади.

І насамкінець, я звертаюсь до громадськості, до тих громадсько-активних українців, яких влада ще не залякала і які ще здатні на протест — пам’ятаєте слова пастора Шлага з «17 миттєвостей весни»?

«Коли гестапо прийшло за комуністами, я мовчав — я же не комуніст.
Коли вони прийшли за соціал-демократами, я мовчав, я не соціал-демократ.
Коли вони прийшли за профспілковими активістами, я мовчав — я не член профспілки.
А коли вони прийшли за мною, заступитись за мене, уже не було кому».

За кілька тижнів до цих подій, знайомий київський активіст (вхожий трохи до влади) попередив мене, що я “в заказі” і не лише я. Що кілька дуже великих київських і навколо київських забудовників склались і замовили тривалу масштабну провокацію по дискредитації антизабудовного руху, як такого.

Провокація добре організована (зрозуміло — гарно проплачена) і реалізується дуже системно з чітким розподілом злочинних ролей — поліція буде провокувати окремих осіб на отримання грошей, на цій підставі проводитимуть суцільні погроми у всіх активістів підряд (в незалежності від того чи вони хоч якось зв’язані з тією особою) і “шитимуть” їм кримінальні справи, з метою залякування, а заздалегідь приплачені медіаресурсі, з метою дискредитації активістів, на підставі затримання якогось одного дурня, будуть роздувати чергову брехню про банди активістів, чисельністю в десятки (а то й в сотні) озброєних до зубів бабусь.

Медійна «артпідготовка» нових провокацій уже здійснюється.Тут і до гадалки не ходи — готовиться провокація проти активістів Солом’янського району. Я не знаю, Андрєєва і Шаповала, про яких пишеться у цій статті, але “крикливих бабусь” Салівон-Пєскову, Грушеву і Семенівську, на яких також лють бруд у цій замовній статті, знаю дуже добре — декого з них захищав у суді (і успішно) від позовів забудовника про відшкодування начебто нанесеної (насправді виссаної з пальця) шкоди — і знаю як глибоко порядних, інтелігентних і патріотичних людей. Проте, проституйований медіаресурс без жодних доказів і підстав уже записав їх у банду.

За наявною інформацією, аналогічна провокація готується щодо активістів, які протестують проти забудови на території колишнього Сінного ринку, там також намагатимуться комусь запропонувати гроші.

Шановні друзі, товариші, колеги і соратники — недобросовісні забудовники об’єднались (добросовісні до таких методів не вдаються), об’єднали свій адміністративний, фінансовий і медійний ресурси для нашого знищення і якщо не об’єднаємось ми — то вони нас винищать поодинці.

Якщо ми не об’єднаємось і не підтримаємо Єфремова, Сінчугова, Аксьонову і ще кілька десятків ні в чому не винних людей, половина з яких взагалі навряд чи знає, хто така Котенко, але яких уже визначено “членами банди”, то завтра будуть вибивати двері у квартирах активістів, що протестують проти забудови на місці Солом’янського ринку, а після завтра влаштують провокацію проти активістів, які протестують проти будівництва автозаправки на Ревуцького.

Потім вони почнуть розправлятись з активістами-екологами, потім, з тими активістами, які захищають культурну спадщину, а там, ми навіть не зоглядимось, як перетворимось у точну копію Путінської Росії (і до цього, на жаль, все йде). Тому що активна протестна громадськість – це соціальна база і опора будь якої політичної опозиції (справжньої).

Вони також вчаться, вони винесли свої уроки з Майдана, а тому хочуть заздалегідь, поодинці винищити і залякати всіх активних і “непокірних”, які можуть бути для них хоч якось потенційно небезпечними.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Киев,уголовное дело,Репрессии,активисты
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.