ЄС остаточно зважився на асоціацію з Україною, щоб поставити «геополітичну крапк

28 декабря 2012, 13:20
Владелец страницы
інженер (Dipl.-Ing.)
0
262

Україна — це ключ до поширення демократичних стандартів на просторі колишнього СРСР

Євросоюз схвалив для себе стратегічне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Значущу роль при цьому відіграло геополітичне значення нашої держави, повідомив посол України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

«Питання, підписувати чи не підписувати Угоду з Україною, вже не стоїть — стратегічне рішення прийнято. Закріплені навіть конкретні тимчасові рамки — не пізніше Третього саміту „Східного партнерства“ у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року», — сказав Єлісєєв.

Посол підкреслив, що таке рішення стало наслідком і активної роботи української дипломатії, і геополітичних процесів, що відбуваються навколо України і в Європі в цілому.

Зокрема, він висловив переконання, що при ухваленні рішення серед європейських політиків і міністрів превалювало стратегічне бачення ролі та місця України в «геополітичних розкладах».

«Україна — це ключ до поширення демократичних стандартів на просторі колишнього СРСР. Це приклад, на який потім зможуть рівнятися інші», — сказав Єлісєєв.

«Всі розуміють, що без укладення Угоди про асоціацію Україна буде, як флюгер, коливатися між так званим геополітичним вибором — Схід чи Захід. І навпаки, укладення Угоди дозволить припинити будь-які спекуляції на тему, куди рухається Україна. Вже навіть стало аксіомою те, що підписання Угоди стане для України точкою геополітичного неповернення і інструментом модернізації держави», — додав він.

Єлісєєв також визнав, що частина країн «скептично» налаштовані щодо України, проте суперечка йде лише про час підписання Угоди.

Так, частина країн виступають за її підписання відразу, як тільки технічно угода буде готова до цього, інші вважають, що спочатку Україна повинна продемонструвати вагомий прогрес у вирішенні проблем.

«Але необхідність укладення Угоди не ставиться під сумнів», — підкреслив український посол.

news.dt.ua

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Украина-ЕС
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.