Соціальне «підрахуйство» на 5-ому

1 июня 2013, 09:25
журналіст
0
300

Канал Петра Порошенка в якості соціальної реклами крутить ролики з Сергієм Ківаловим

5 канал демонструє рекламний ролик за участю нардепа від партії регіонів Сергія Кивалова. При цьому зліва на екрані висвічується вертикальний напис: «соціальна реклама». Але на яких підставах ролик зарахований в розряд «соціальних», якщо після загальних слів «Підрахуя» про життєві ситуації, в яких важливо не помилитися з доленосним вибором та рівень правової обізнаності громадян, в кадрі з'являється емблема й назва Національного університету «Одеська юридична академія». Адже це конкретний навчальний заклад, в даному разі - Ківалова, що пропонує свої послуги і має від того зиск.


Всім зрозумілий соціальний зміст роликів, приміром, про всиновлення дітей, про заохочення громадян пільгових категорій до безкоштовного отримання тюнерів для цифрового телебачення, про заклики до захищеного сексу. А що соціального в «підрахуївському» ролику?


До того ж реклама йде російською мовою з українськими субтитрами вкрай дрібними, майже неможливими для прочитання літерами. І як це кореспондується з іншими роликами 5-го каналу - «Я хочу розмовляти українською!» та «Я читаю українською!».  А як щодо права українського глядача на рекламу рідною мовою?! Хоча найкращим варіантом було б взагалі не рекламувати юридичний навчальний заклад, де начальником такий «правознавець» як сам «Підрахуй». Мимоволі згадую наше «помаранчеве»: «Ківалов навчись рахувати!».

З Закону України "Про рекламу":

соціальна реклама - інформація будь-якого виду, розповсюджена 
в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно корисних
цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження
якої не має на меті отримання прибутку;

Стаття 12.
Соціальна реклама

Соціальна реклама не повинна містити посилань на
конкретний товар та/або його виробника, на рекламодавця (за
винятком випадків, коли рекламодавцем є громадська організація),
на об'єкти права інтелектуальної власності, що належать виробнику
товару або рекламодавцю соціальної реклами.

Довідково з Вікіпедії:

Соціальна реклама — вид неприбуткової реклами, направленої на зміну моделей суспільної поведінки і залучення уваги до проблем соціуму.

Соціальна реклама — різновид соціального продукту (у США та Європі для позначення традиційно використовується термін PSA — public service announcement), істотно відрізняється від державної і політичної реклами.

Найчастіше замовниками такої реклами виступають державні органи або некомерційні організації, а рекламні агентства і розповсюджувачі реклами у ряді випадків виготовляють і розміщують її на безвідплатній основі або за зниженими цінами.

Найвідомішими прикладами такої реклами є кампанії по боротьбі з наркотиками, дотриманню правил дорожнього руху, пропаганда здорового способу життя, охорона навколишнього середовища та інші.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.