Перший Національний шукає тіснішого контакту з українцями. Та чи знайде?

13 июня 2013, 14:46
журналіст
0
269

Світоглядного й інтелектуального. Принаймні про це заявляють в редакції телеканалу. Тому НТКУ від імені головреда Христини Стебельської кличе регіональні ЗМІ до співпраці. Щоправда бачить її по-своєму

Днями отримав на свою електронну скриньку в числі багатьох адресатів листа від редакції Першого Національного:

"Добрий день!

Дозвольте запропонувати Вам співпрацю від імені головного редактора Першого Національного телеканалу, народної артистки України Христини Стебельської.

Впродовж 20 років головний редактор у прямому ефірі коментує святкові богослужіння з усіх кафедральних соборів України та з Ватикану, у творчому портфелі має десятки авторських проектів. Головна редакція займається світоглядними, соціальними та культурними питаннями, інтелектуальним наповненням сітки мовлення державного телебачення. Відповідно, для нас дуже важливо вчасно і чітко розуміти запити суспільства, тому постійний зв'язок і співпраця з якісним і динамічним українським медійним середовищем, в тому числі - регіональними інтернет-виданнями та друкованою пресою має для нас першочергове значення.

Якщо ж Вас цікавлять ті чи інші питання щодо діяльності Першого Національного або роботи головної редакції безпосередньо, є можливість підготувати інтерв'ю. Ми відкриті до Ваших пропозицій, ідей, можемо запропонувати ексклюзивні публікації і компетентну та авторитетну думку головного редактора на ті теми, які цікавлять Вас.  

Чекатиму на відповідь!

З повагою та сподіваннями на плідну співпрацю у майбутньому

літературний редактор головної редакції Першого Національного телеканалу

Надія Петруньок


National Television Company of Ukraine
42, Melnykova str., Kyiv, 04119, Ukraine
http://www.1tv.com.ua/"

У відповідь надіслав свої критичні дописи про ефірне наповнення Першого національного та поставив запитання:

"// Олексій Мазур / 25.04.2013

ЄВРОбачення Дмитра Гордона

У Гордона, що не гість, то єврей. В основному і здебільшого - російський, рідше - український.
Читать далее


// Олексій Мазур / 24.02.2013

У Кернеса на "Шустер-live" стався напад антиукраїнського сказу. "Сучій пьос" розгавкався на "Свободу"

"Леніни" в Україні - це все одно, що "гітлери" в Ізраїлі як "частина єврейської історії". За Голокост!
Читать далее

Пальчевський і "Жирік": єврейсько-російська ідилія на УТ

Перемикаючи телевізійні канали цієї неділі натрапив на "Глибоке Буріння" Андрія Пальчевського з Володимиром Жиріновським. Передача йшла на Першому Національному - державному телебаченні України. Читать далее

// Олексій Мазур / 27.08.2012

Перший національний привітав українців з Днем державного прапора і святом Незалежності піснею російських "Самоцветов" "Мой адрес - Советский Союз"

"Спасибі", Харків! "Віват", Кернес і Добкін! "Браво", Єгор Бенкендорф! "Хай живуть" арфуши... Читать далее

// Олексій Мазур / 10.06.2012

Перший національний псує телетрансляції ЄВРО, перетворюючи їх на радіорепортажі

Річ у тім, що На Першому національному під час прямих трансляцій матчів ЧЄ незрозуміло чому звук значно випереджає телевізійний сигнал. Через це коментатор говорить про завданий удар футболіста, коли той ще напівдорозі до м'яча. Читать далее

// Олексій Мазур / 08.06.2012

НЕ "Наше Євро". На НТКУ не змогли підшукати україномовної заміни Наталії Розинській?

Про дискримінацію української на Першому Національному. Читать далее
// Олексій Мазур / 03.05.2012

Перший Національний готує українців... до війни?

Бо там, що не увімкни - "идет война народная. Священная война". Все стріляє, ба-бахає, громихає... Люди у військовій формі та в цивільному з гвинтівками, пістолетами, автоматами весь час влаштовують засідки, рахують патрони, ладнають зброю, Читать далее

Запитання, які маю сьогодні, такі:

1. Чи припиниться колись безкінечна війна на Першому (анти) Національному? Скільки можна крутити фільми про війну?! Зробіть нарешті перемир'я. В таких обсягах це неможливо витримати!  Скільки можна повторювати "Штирлиця"? Від нього вже нудить!

2. На яких підставах в ефірі державного каналу Україну наявні російськомовні ведучі? Є також передачі, які акцентовано ведуться двома мовами: російською і українською. Припиніть цю мовну шизофренію, яке руйнує психіку глядача і завдає образи національній гідності українців!

3. Чимало передач на Першому Національному присвячені людям і подіям, які не мають до України жодного відношення: інтерв'ю з зірками російського шоубізнесу, представниками російського політикуму, розповіді про історичні постаті Росії тощо. Чи буде покладено край такому неподобству, чи все так і залишатиметься?

4. Назвати Перший національний "українським" язик не повертається. Адже він занадто зросійщений, радянізований, совковий. А ще - вкрай біло-блакитний. Чи не помиляєтеся ви в своєму розумінні місії Державного телеканалу: адже він ДЕРЖАВНИЙ, а не ВЛАДНИЙ. А держава - це не лишень Янукович, Азаров та партія регіонів. Нині НТКУ демонструє зразково-показові приклади придворної журналістики. Вам не соромно?"

На що незабаром отримав таку відповідь:

"Головна редакція Першого Національного схиляє до конструктивного діалогу і предметної співпраці!

Щоб порозумітися, зауважмо основні моменти. На телеканалі існує низка творчих об'єднань. Редакційну політику творчих об'єднань головний редактор не цензурує, не формує бюджет на створення і показ унікальних програм, не впливає на ефірну квоту співзасновників телеканалу - найвищих органів державної влади (виділено мною - О.М.).  

Натомість, працює за стратегічними напрямами, серед яких підтримка і розвиток українського першочергові.

Щороку розробляється спеціальний довідник ідей («Календар українця») з найбільш актуальними для України і світу подіями. Свій примірник з додатковими пропозиціями одержують творчі об'єднання. Не всі, але чимало з ідей втілюються і таки доходять до глядача. До двадцятиріччя незалежності вийшов проект і збірник «20 кроків до Мрії». Регіональні телеканали зацікавились його показом. У співробітництві з музейними установами і архівами формується пакет пропозицій щодо відзначення 200-річчя Шевченка, підтримується українське кіновиробництво (саме на Першому відбулася телепрем'єра фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» і було показано усю колекцію фільмів Олександра Довженка). Зараз триває підготовка до Дитячого Євробачення (як відомо, наступний конкурс відбудеться в Україні).

На телеканалі є соціальна аналітика, програми для людей різного віку ( «Здоров'я», де дуже часто порушується проблема туберкульозу в Україні, «Сільрада», «Околиця», «Надвечір'я»), є програми для дітей, підтримка української пісні.

Співпраця з іншими ЗМІ нам потрібна для тіснішого світоглядного та інтелектуального контакту з українцями.

Щиро

літредактори головної редакції НТКУ 


National Television Company of Ukraine
42, Melnykova str., Kyiv, 04119, Ukraine"

Якщо це відповіді на критику й поставлені питання, то тоді все ясно. Більше в мене немає жодних питань. Перший національний пише, що "Співпраця з іншими ЗМІ нам потрібна для тіснішого світоглядного та інтелектуального контакту з українцями". І справді, судячи зі змісту багатьох програм, такого контакту НТКУ явно бракує, чого не скажеш про тісні й плідні стосунки державного телеканалу з антиукраїнським режимом внутрішньої окупації України на чолі з недоумкуватим президентом-рецидивістом.

Що ж, Бог вам у поміч! Щиро...

Якраз учора подивився на Першому національному документальні публіцистичні фільми про трагічну долю Леся Курбаса, а також житєвий і творчий шлях Павла Глазового. Дуже хороші стрічки, вони потрібні й необхідні. Нехай і створені багато років тому: наприкінці дев'яностих чи на початку двотисячних.   Але для чого? Виходить для того, аби все закінчилося неосталінізмом в новинах та інформаційно-аналітичних програмах УТ-1, зроблених на замовлення партії регіонів. Бо на це головред, бачите, не впливатиме: немає можливостей і повноважень.

А значить Перший Національний і надалі очолюватиме антирейтинги каналів, де утискується свобода слова й порушуються засадничі стандарти журналістської професії, одними з яких є об'єктивність та збалансованість у викладенні матеріалу. Значить попри влучні й дотепні рядочки Глазового про зневажання  української в Україні, на УТ-1 прогресуватиме мовна шизофренія й нехтування ведучими державного каналу державної ж мови.

Ну й, само собо зрозуміло, дивитися нам того "Штирлиця" ще безліч разів. Цілий рік незалежно від наближення до 9 травня чи віддалення від нього. Кожного дня чути нам канонаду, що в режимі безкінечного повтору гримить на українському ТБ в ім'я і славу радянської армії та руского солдата - героїчного воїна-переможця ВОВ.  Все це, судячи  з листів від Першого Національного не підпадає під визначення "стратегічного напрямку". А дуже шкода...     

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.