Польща за Україну, але за кого Україна?

8 июля 2013, 08:27
Владелец страницы
0
238
Польща за Україну, але за кого Україна?

Сьогоднішня газета «Rzeczpospolita» виходить із коментарем Анджей Таляґа. Автор закликає у черговий раз закликає Польщу бути про українською. Не буде України з нами, рано чи пізно – буде вона з Росією


«Rzeczpospolita» друкує коментар стосовно того, чому треба притягувати Україну до ЄС. Анджей Таляґа наголошує, що незалежно від того чи Київ виконає критерії, чи теж ні, незалежно від історичної травми убивств поляків на Волині та в Галичині треба докладати зусиль, і переконувати Західну Європу, що місце України в ЄС.
Для цього існують принаймні три причини. Перша і найважливіша – це безпека.
Друга – це врівноваження сили Москви. Спершу царі, а згодом Ленін, Сталін і Гітлер згідно наголошували, що могутність Росії тісно узалежнена від контролювання нею українських земель. Без них мислення про імперію позбавлене сенсу. Геополітика це підтверджує, чим свобідніша і сильніша Україна, тим слабкіша Росія.
Третя причина – це демографія. Кількість поляків зменшується, отже, ми потребуватимемо нових громадян, найкраще з подібною до нашої культурою, мовою та виглядом. Українці – ідеальні кандидати.
Нині немає великих шансів на те, щоб українці остаточно вибрали шлях до ЄС. Тим більше, що введення євросоюзних законів і рішень псувало б інтереси українським олігархам. Але треба стреміти до підписання угоди про асоціацію ЄС – Україна незалежно від того, чи Юлія Тимошенко перебуває у в’язниці чи ні, чи українці реформують виборчу систему чи ні.
Геополітика не терпить стратегічних прогалин. Не буде України з нами, рано чи пізно – буде вона з Росією – наголошує Анджей Таляґа в своєму коментарі в газеті «Rzeczpospolita».


Варто підкреслити, як повідомляє офіційне інтернет представництво президента України, з 6 липня Віктор Янукович знаходиться у робочій відпустці у Криму. У повідомленні зазначено, що підчас відпустку відбудеться низка робочих зустрічей, а на прикниці липня, коли у Києві проходитимуть урочистості 1025-річчя хрещення Київської Руси, відпустка буде перервана. 
Під час недавнього візиту до польського містечка Вісла, Віктор Янукович говорив польському президентові, що він не зможе взяти участь у відзначенні 14 липня 70-ї річниці Волинської трагедії у Луцьку через об’єктивні причини.


З неофіційних джерел Польському радіо стало відомо, що на урочистостях у Луцьку Україну представлятиме колишній міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, який нині займає посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони. 
9 липня президент України святкуватиме 64 день народження.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: Украина,Польша,Янукович,Волинська трагедія,демографічна криза
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.