Власник сторінки
один із лідерів Команди молоді Віталія Кличка, Партнер Юидичної фірми "Brite&Gribe"
Проблема створення молодіжного парламенту вже неодноразово поставала перед різними поколіннями в Україні, проте так і залишилася невирішеною...
Проблема створення молодіжного парламенту вже неодноразово поставала перед різними поколіннями в часи незалежності України. Для мене це питання стало принциповим рік тому, коли ми з командою реалізували проект І Всеукраїнське моделювання Верховної Ради України. Довелося докласти чимало зусиль, щоб хоча б привернути увагу до, насправді, важливого та актуального питання.
Та річ у тім, що за 22 роки незалежності ця ідея так і не здобула реальної підтримки серед політичних структур, а часом не вистачало активної молодіжної підтримки та наполегливості. Варто наголосити, що молодіжному активу необхідне саме офіційне рішення "зверху" про створення відповідного органу. А підтримку парламентарів здобути, виявилося, не просто. З огляду на досвід роботи у сфері молодіжної політики, я маю сім аргументів "за" створення молодіжного парламенту (МП):
1. Створення МП надасть можливість сформувати незалежну та офіційну платформу для молодіжних лідерів
У нас не існує незалежної й офіційної платформи, за допомогою якої молодіжні лідери могли б реалізовувати свій потенціал і доносити до громадськості свою позицію. Звісно, можна назвати такою платформою громадські організації, проте, такий механізм доволі рідко працює на офіційному рівні, а молодіжні політичні організації не можуть претендувати на статус незалежності та об’єктивності.
2. МП передбачає інформаційну і структурну систематизацію молодіжної політики
МП матиме на меті координацію молодіжних рухів, підтримку освітніх проектів, а також виконуватиме представницьку функцію серед світових молодіжних громадських організацій. Це дозволить переймати міжнародний досвід, а також завдяки доцільній інформаційній політиці співпрацювати з впливовими організаціями.
3. МП репрезентуватиме проблеми і погляди молоді на офіційному рівні, а також матиме можливість впливати на рішення Парламенту з приводу проблемних молодіжних питань.
4. Розвиток парламентаризму в Україні
У багатьох країнах Європи і Світу вже створені відповідні органи. Яскравими прикладами є Великобританія та Німеччина, де молодіжна структура має реальні повноваження та ефективно і системно працює. Якщо Верховна Рада посприяє створенню молодіжного парламенту, українська делегація вже цієї осені у Вільнюсі матиме суттєвий аргумент щодо євроінтеграційного курсу України.
5. МП сприятиме підвищенню ефективності роботи Верховної Ради у сфері молодіжного законодавства, завдяки креативним підходам та сучасному мисленню
Розумна і талановита молодь буде урівноважувати консерватизм парламентарів, сприяючи більш ефективній роботі.
6. МП як соціальний ліфт
За допомогою МП ми матимемо можливість створити і постійно поповнювати кадровий резерв активної і талановитої молоді, таким чином створимо соціальний ліфт для молодих активістів, а також сприятимемо співпраці Верховної Ради з молоддю.
7. МП як школа майбутніх парламентарів
Цілком очевидно, що нове покоління має стати достойною зміною нинішніх депутатів у Парламенті. Тому вчити молодь необхідно вже сьогодні. Модель, за якою бізнесмени приходять до влади, шкодить країні, сприяє уповільненню демократизації. Професійних політиків і законотворців вкрай мало. Завдяки МП ми маємо гарний шанс, нарешті, виховати еліту, яка прийде до влади свідомо і сприятиме розбудові та розвитку держави.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.