Істерика в прямому ефірі

25 сентября 2013, 21:10
журналіст
0
205

Нерви здали у журналіста радіо «Ера-fm» Віталія Науменка в передачі Vox Populi за середу, 25 вересня.

У цього "біло-блакитного" журналіста-кучміста, який не оминає нагоди похвалити Кучму, в котрого він свого часу працював, явний ідеологічний конфлікт зі слухачами національно-демократичних, опозиційних до чинного режиму поглядів.

Науменко дуже дратується, коли чує критичні висловлювання від додзвонювачів на адресу влади, зокрема Януковича, прем'єра Азарова ну і партії регіонів в цілому. Таких слухачів він всіляко, як тільки може, утискає під час інтерактивного спілкування в праві на репліку: просить бути лаконічними; закликає до взаємоповаги; закидає некомпетентність чи упередженість; вичитує мораль; насміхається над висловленими думками чи то навіть тембром голосу й манерою говорити; перериває напівслові, даючи режисерам команду відключити додзвонювача від ефіру.

Цього разу від Науменка на горіхи дісталося одній з постійних слухачок і активних додзвонювачок - пані Тамарі з Києва, яка не приховує своїх симпатій до «Батьківщини» та її ув'язненої лідерки. Причому тема передачі не була політичною - «Екологія житла».

Чомусь Науменка неабияк розлютила порада киянки уважно вивчати сертифікат при придбанні меблів та іншого начиння для помешкань. Всього-навсього. Замість толерантного ставлення, до якого завжди закликає Науменко слухачів, коли чує від них претензії на адресу влади, радіожурналіст насварив жінку. Вкрай роздратованим тоном мовив, що вона каже суцільні нісенітниці й дурниці, бо ж на папері може бути написано одне, а на практиці виявляється зовсім інше. Емоційний коментар «ерійця» мимоволі змусив згадати рекламу заспокійливих засобів, бо здавалося, ще трохи і той лусне від раптового нападу люті чи проковтне мікрофон.

У відповідь на таку бурхливу реакцію ведучого, наступний додзвонювач зробив зауваження, закликавши до коректної поведінки та поважного ставлення до слухачів. Але це тільки додало хмизу у багаття. Науменко попередив, що люди, яким  немає що сказати по темі передачі, будуть негайно виводитися з ефіру. Слухач зазначив, що лише просить не хамити додзвонювачам. Науменко, звісно ж, не погодився з таким формулюванням, бо ніколи за собою нічого подібного не помічає.

Принагідно, слухач наголосив на браку критичних матеріалів в ефірі «Ери» щодо дій нинішньої влади. На що Науменко, скаженіючи, відповів, що владу зараз не критикує тільки ледачий, а ефір має бути збалансованим. Не можна, мовляв, щойно увімкнувши радіо вимагати критику і висувати претензії через її відсутність. Журналіст порекомендував починати слухати «Еру» з самого ранку, години з шостої, аби мати цілісне уявлення про змістовне наповнення ефіру.

А ще Науменко вкотре прочитав лекцію на тему, хто і для чого має дзвонити на радостанцію. При цьому настійливо побажав всім перед тим, як набрати студійний телефон,  серйозно замислитися, чи варто це робити, зважити, наскільки те, що вони хочуть сказати може бути цікавим для інших. Не вистачало хіба що прямої заборони на висловлення в ефірі незадоволення Януковичем, його урядом і партією. Хоча така настанова чітко вгадувалася з того, що чулося з вуст ведучого.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.