«Членами чи ручками?» – правильна відповідь від Ірини Фаріон

1 ноября 2013, 17:31
Політик, законотворець.
0
522
«Членами чи ручками?» – правильна відповідь від Ірини Фаріон

Найбільше дісталося фразі, поширеній серед посадовців та політиків – «...Постанову підписано членами партії **»

Кременчуцький медіаресурс "Телеграф" про зустріч Ірини Фаріон – кандидата філологічних наук, народного депутата, члена партії «Свобода» з жителями Кременчука:

Ірина Фаріон – презентувала у Кременчуці свою нову книгу та розповіла, чому "пан?" Азаров так і не вивчив українську.

У четвер, 31 жовтня, у Кременчуцькому національному університеті ім. Остроградського (КрНУ) відбулась зустріч із відомим філологом та політичним діячем Іриною Фаріон. Організували захід на прохання студентів, які вчаться на «видавничій справі». Народу набилася повна зала, дехто навіть залишився за дверима.

Півтори години пані Ірина тримала кременчуцьких студентів у напруженні. Вона розповідала про українську мову, про тих, хто її вчив, знав та рятував, а також про тих, хто автентичну українську нищив. Студенти слухали зацікавлено.

На наочних прикладах філолог Фаріон показала, наскільки глибоко іншомовні слова в’їлися в автентичну українську:

– Я їхала вулицею вашого міста, гарна вулиця, побачила назву магазину – «М’ясна лавка». Я подумала: лавка – це лавка, те, що російською називають «лавочка», на неї сідають. То чому вона «м’ясна»? З якого вона м’яса? З баранини чи з свинини? Не розумію.

Пані Ірина навела чимало прикладів мовних помилок, типових для українських парламентарів:

– Я чути не можу, коли кажуть, що «депутати знаходяться у парламенті». А вони що, там загубилися? Ні! Вони там перебувають.

Досвідчений філолог продемонструвала студентам, наскільки різко змінюють суть сказаного неправильно побудовані речення. Найбільше дісталося фразі, поширеній серед посадовців та політиків – «...Постанову підписано членами партії **».

Щодо цього мовного кліше пані Фаріон зазначила: «Я в таких випадках запитую, навіщо членами підписувати документ, хіба у вас немає ручок?».

Розгромила філолог і кліше, поширене серед працівників комунальних служб – «Асфальт викладено робітниками міського комунального управління». Пані Ірина зазначила, що робітниками викладати асфальт не варто, ліпше застосовувати для цього асфальтову суміш.

Кременчуцькі студенти влаштували пані Фаріон справжні овації, аплодували довго і гучно. А потім швидко розкупили її нову книгу «Мовна норма: знищення ПОШУК ВІДНОВА». І вишикувались у чергу за автографами.

Студентка з факультету екології Кременчуцькому інтернет-виданню «Телеграф»: "Поки я не почула Ірину Фаріон, я не була такою зацікавленою у політиці, у тому, щоб знати мову, не дуже багато думала про те, що я – українка. А зараз я просто у захваті!!!"

Після теплої зустрічі з Кременчукчанами ми поїхали в славетне козацьке місто - Полтава.

Полтава дуже тепло зустріла видатного українського філолога Ірину Фаріон. Актова зала Київської районної ради не змогла вмістити усіх охочих послухати відомого мовознавця та політика, проте,  стоячи тісно між рядами вони не могли відірвати погляду від Ірини, аби не втратити можливості зарядитися від неї позитивною енергетикою.

Ірина Фаріон підкреслила: політикою не потрібно зачаровуватися чи розчаровуватися в ній – треба діяти.

Опісля виступів Ірина склала собі екскурсійний маршрут від садиби і пам’ятника до могили видатної постаті української літератури Івана Котляревського.

"Полтавська земля має велику здатність народжувати Великих митців! Я дуже хочу відвідати Опішню, Гадяч, Диканьку..., тому обов’язково повернусь на Полтавщину, аби відвідати кожне місце, яке творило українську культуру. Полтавщина мене так вразила своєю енергетикою, що я в неї закохалась..." – поділилась своїми емоціями Ірина Фаріон повертаючись до Києва.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.