Валерій Бондик (ПР): українці та росіяни – єдиний православний народ

13 ноября 2013, 09:10
журналіст
0
200

Про це член партії регіонів, депутат ВР VI скликання заявив в передачі «Від першої особи» на радіо «Ера-фм» у вівторок, 12 листопада.

З цих слів випливає, що  «регіонал» не бачить жодних відмінностей між українцями та росіянами, для нього їх не існує. Натомість, найголовнішим фактором ідентифікації з його слів виступає православна віра.

Мимоволі виникають питання: а як щодо українців - вірян інших церков? Приміром, греко-католиків, римо-католиків, протестантів тощо… Вони вже не українці, тому що не православні? А як бути з атеїстами чи тими, хто не визначився зі своїми релігійними чи церковними симпатіями?

Якщо ж він вважає українців і росіян єдиним народом лише через православну віру, то як бути з грузинами, болгарами, румунами, сербами, греками, та багатьма іншими народами Європи? Чому православні українці є єдиним народом саме з росіянами?

Твердження Бондика є настільки ж абсурдним, скільки й дискримінаційним. Адже в ньому – не лише нівеляція національної, історичної, ментальної, культурної ідентичності українців, а й дискримінація громадян за релігійними уподобаннями, оскільки за логікою Бондика, людина, що не є православною вже не українець.

У вислові регіонала також вбачаються ознаки зазіхання на національно-територіальну цілісність України, бо якщо українці і росіяни єдиний народ, то навіщо тоді між ними кордони?

Тим більше прикро чути подібні провокативні заяви від заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, члена вищої ради юстиції з 2007-го по 2013 роки, яким є Бондик.

Не менш сумнівною стала й наведена регіоналом алегорія щодо намагань України підписати угоду про Асоціацією з ЄС. Бондик порівняв нашу країну з людиною, яка зайшла в приймальню, а їй вказали на неправильно підібрану краватку, костюм та висловили інші нарікання щодо зовнішнього вигляду і тому не пропустили далі.

В даному випадку більш доречним видається порівнювати з відвідувачем приймальні не цілу країну, а конкретно й персонально її президента. Адже людині з кримінальною свідомістю й диктаторськими нахилами, від якого так і тхне совком й іншими нечистотами, справді важко розраховувати на теплий прийом у поважній установі, де поважають демократію і права людини.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.