КУПР зніс паркан біля будинку Параджанова

8 ноября 2011, 11:14
полІтолог
0
5

КУПР зніс паркан біля будинку Параджанова

Активісти ВГО "Коаліція учасників Помаранчевої революції" (КУПР) допомогли мешканцям старовинного київського дворика знести будівельний паркан, встановлений рейдерами.

Скандал навколо забудови у дворику на розі вулиць Пирогова і Хмельницького тягнеться вже давно. Унікальне місце, де поруч стоять цілих три пам`ятки архітектури - будинок Параджанова (Пирогова, 2), прибутковий будинок (Пирогова, 6) і музей медицини (Хмельницького, 37-б), впало в очі ласим до наживи забудовникам. Фахівці говорили про неприпустимість забудови у цьому місці - але хто тих фахівців тепер слухає! Головне - гроші.

Ще під час риття котловану відкололася торцева стіна прибуткового булинку. Тріщину поспіхом замазали - але впасти вона може в будь-який момент. Пошкоджено і музей медицини. Годі й говорити про те, що місцевих мешканців позбавляють прибудинкової території і зелених насаджень! Вони неодноразово виходили на акції протесту, вимагаючи припинити будівельне божевілля. Зверталися до суду, до прокуратури...

21 березня в Києві в під`їзді свого будинку на вул. Голосіївська був убитий суддя Шевченківського районного суду Сергій Зубков. Однією з версій убивства була помста за заборону варварських забудов на Гончара, 17 і Пирогова, 2. Нині діє припис прокуратури, яким забороняється подальше будівництво на Пирогова. Проте, здається, влада не дуже переймається тим, що забудовник не зважує на заборону.

З часу винесення припису виросли три поверхи. Місцеві мешканці за підтримки ВГО "Коаліція учасників Помаранчевої революції" кілька разів зупиняли будівництво. Навесні декого з них побили охоронці забудови. Дістала тумаків і вдова видатного режисера Сергія Параджанова Світлана Іванівна. Проте мужня жінка й сьогодні вийшла на захист Києва. Після короткого мітингу люди почали розхитувати паркан, а активісти КУПР виламали в`їзні ворота. Наряду міліції лідери КУПРу пояснили, що демонтаж паркану здійснено на виконання припису прокуратури.

Джерело: http://my.korrespondent.net/user/20130/publications

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: строительство
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.