Міліція Дніпровського району столиці зберегла для злочинців понад 400 тисяч євро
20 травня 2013, 10:17
Власник сторінки
Журналист
Міліція Дніпровського району столиці зберегла для злочинців понад 400 тисяч євро
Закрити підпільний гральний заклад у столиці, що по вул. Р. Окіпної, 2, у готелі «Турист», де було побито нашого журналіста 16 травня 2013 року, виявилося не просто. Лише наприкінці наступного дня правоохоронці розпочали обшук. Увесь цей час вони демонстрували грубі порушення законодавства України.
Чотири місяці поспіль активісти ГО Мiжнародна Правозахисна Асамблея «АНТИКОРУПЦIЙНЕ БЮРО УКРАIНИ» тримали у «розробці» цей підпільний заклад. Відслідковували, коли і скільки було завезено гральних автоматів, врешті під прикриттям отримали клубну карту на вхід. Та вся робота виявилася марною через захисників правопорядку.
З першої хвилини міліція всіляко затягувала час. Доки, за зачиненими дверима грального закладу, жорстоко били журналіста Асамблеї Олександра Ільницького, і «Беркут», і інші правоохоронці навіть пальцем не поворухнули аби врятувати людину з лап восьми кремезних чоловіків. Та коли, побитого журналіста викинули з чорного ходу, міліціонери не вжили жодних заходів аби затримати злочинців.
Таке враження, що співробітники міліції покликані захищати не правопорядок і українців, а навпаки. Адже, на кожному кроці все видавалося саме так. Чомусь не було оперативно оточено вхід і всі виходи грального закладу. Лише кількома годинами пізніше з’явився біля головного входу один сержант, який і мав охороняти приміщення. Та і той кудись постійно зникав.
Міліціонери навіть не поцікавилися плануванням будівлі, у тому числі і планом-схемою пожежної евакуації.
Після прибуття на місце злочину, представники слідчо-оперативної групи не зважили за необхідне, навіть підійти до заявника і потерпілого та представитися їм. А головне, відмовили видати направлення на судово - медичну експертизу.
Не було проведено і слідчих дій з постраждалим на місці злочину, а саме на території грального закладу. Правоохоронці усіляко ухилялися від опитування та не бажали брати заяву у заявника.
Врешті, міліція та невідомі в цивільному всіляко перешкоджали роботі журналістів. Адже, категорично було заборонено знімати на фото- та відео будь-які дії правоохоронців, навіть з майданчика між другим і третім поверхами.
Коментуючи ситуацію, заступник голови ГО «Міжнародна Правозахисна Асамблея «Антикорупційне Бюро України» Олександр Сенько, говорить: «Представники правоохоронних органів прийняли дуже зручну позицію для себе. Прикриваючись уявною секретністю і таємницею слідчих дій, елементарно не змогли завершити виконану нами багатомісячну роботу. За добу у міліціонерів з під носу, з узятого ними ж під «охорону» грального залу, на території готелю «Турист», зникли у невідомому напрямку 80 новеньких гральних автоматів, кожен вартістю більше 5 тисяч євро».
А відтак, завдяки міліції злочинці зберегли понад 400 тисяч євро. Адже, гральні автомати повинні були конфіскувати на користь держбюджету України.
Робота слідчих СОГ приголомшує. Олександр Сенько каже: «Мене вже не дивує розгубленість в очах молодих слідчих і постійні різноманітні накази їм по телефону. Про яке самостійне ухвалення рішень може йти мова, якщо слідчий повністю залежний від свого керівництва, яке у свою чергу загрузло по самі вуха в корупції, хабарництві, морально і етично деградувало. Для нашого суспільства вже давно не є секретом те, що керівники правоохоронних органів продали свої душі зеленому дияволу у подобі шалених сум американських доларів».
Після виклику міліції на місце діяльності грального закладу за фактом порушення Закону «Про заборону грального бізнесу в Україні», протягом доби з 16 по 17 травня 2013 року, журналістами Асамблеї було зроблено понад 15 дзвінків, як по лінії 102, так і черговому по МВС України стосовного кожного порушення. Результат нульовий.
Що ж завадило цього разу міліціонерам спрацювати ефективно? Непрофесіоналізм чи особисті корисні інтереси?
Як повідомив заступник голови Асамблеї Олександр Сенько, причина, нажаль, для нашої держави, банальна. «За нашими оперативними даними представники правоохоронних органів отримали хабар у розмірі 40 тисяч доларів США аби злочинці мали час винести із приміщення для азартних ігор 80 гральних автоматів і заховати їх на території готелю» - розповів він.
А відтак, журналісти Асамблеї звертаються до Міністра внутрішніх справ України:
«Шановний пане міністре! Зверніть, будь ласка, увагу на ситуацію, яка склалася. Адже, у Ваших силах припинити це беззаконня та зупинити тих працівників міліції, яких більше цікавить особисте збагачення, аніж виконання своїх прямих службових обов’язків»!
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.