"Однодумці" пропонують шкільній освіті європейські зміни

03 вересня 2019, 17:07
Власник сторінки
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
0
27
 Однодумці  пропонують шкільній освіті європейські зміни

З нового навчального року ми маємо шанс "добити" залишки "совка" в середній освіті.

Настання осені традиційно заповнило facebook-стрічки світлинами школярів на святкових лінійках. І в цьому році на учнів чекає багато нововведень, про які батькам слід знати вже зараз. Зокрема, такі модернізації стали можливими завдяки імплементації євроінтеграційних законів та плідній співпраці українського уряду та іноземних партнерів.

Нарешті школярі, а особливо їх батьки, можуть зітхнути з полегшенням, адже починаючи з цього року примусове носіння шкільної форми та дощечка пошани стануть архаїзмом. Окрім того, віднині доступ до оцінок матимуть виключно учні та їх батьки, а у старших класах викладатимуть фінансову грамотність. Відтак, учні 10-х та 11-х класів будуть вивчати про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо. Принципово важливо, що таку корисну інформацію школярі отримають в стінах рідної школи, а не нервово пролистуючи інформацію в браузері телефону в черзі у відділенні банку, коли вперше в житті доведеться зіткнутися з банковою системою.

Проте, аби наблизитися до високих стандартів освіти країн-членів ЄС, чи то США або Канади, необхідно розтопити крижаний пласт застарілих радянських навчальних програм, цей процес можна пришвидшити лише з активним залученням громадськості. Адже саме вона є активним споживачем реальної, а не “ліцейної” освіти і знає, чого саме наразі бракує в системі української освіти. Запровадження та реалізація ініціатив на громадських засадах є потужним інструментом побудови демократії в розвинених країнах.

Одна з життєво важливих таких ініціатив була презентована активною учасницею платформи «Однодумці» Наталією Дятловською, а саме – заснування початкової загальноосвітньої школи «Вільний простір».

Пані Наталя мріє створити альтернативний простір в місті Луцьку, на противагу загальноосвітній школі, який сприятиме комплексному вихованню та навчанню дітей новітніми прогресивними освітніми програмами та авторськими методиками, в умовах вільного природного та технічного виховання, де в центрі стоїть особистість дитини, та поєднання розвитку її емоційного інтелекту та логічних здібностей.

Детальніше про ініціативу можна почитати на сайті Однодумців.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.