Зміни до податкового кодексу стосовно оподаткування у сфері літакобудування

25 серпня 2016, 11:45
Власник сторінки
0
42

Зміни до податкового кодексу України

Нещодавно з метою розвитку літакобудування внесені зміни до Податкового кодексу України, а саме:

1) Пункт 4 підрозділу 2 викладено  в такій редакції:

“4. Тимчасово, до 1 січня 2025 року, суб'єкти літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України “Про розвиток літакобудівної промисловості”, звільняються від сплати податку на додану вартість по операціях з: ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, якщо такі товари є звільненими від оподаткування ввізним митом згідно із підпунктом 2 пункту

2) підрозділ 4 доповнено новим пунктом 34 такого змісту:

“34. Тимчасово, до 1 січня 2025 року, звільняється від оподаткування прибуток  підприємств літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України “Про розвиток літакобудівної промисловості” Закону України “Про розвиток літакобудівної промисловості” і здійснюють розробку та/абовиготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них.

Вивільнені кошти (суми податку, що не сплачуються до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій. Використання таких коштів має бути пов’язане з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.Порядок контролю використання вивільнених коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України. Суми вивільнених коштів визнаються як отримане цільовефінансування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

3) підрозділ 6 доповнено пунктом 2 такого змісту:

“2. До 1 січня 2025 року звільняються від сплати земельного податку суб'єкти літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" і здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них, за винятком земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти соціального, торговельного, сільськогосподарського призначення та непромислового будівництва.”.

Зміни сприятимуть позитивним умовам розвитку літакобудування та збільшенню обсягів виробництва авіаційної продукції. Виконання змін створить належні умови літакобудування, та буде надано суб”єктам господарювання, які займаються літакобудуванням  проекти для реалізації в авіаційній галузі.

Збільшуться конкурентноспроможні умови розробки виробництва, продажу та обслуговування літаків, що буде позитивно впливати на економіку України у зазначеній галузі.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.