16 серпня перемога армії Богдана Хмельницького

16 серпня 2016, 16:51
Власник сторінки
Громадський діяч, адвокат
0
71
16 серпня перемога армії Богдана Хмельницького

Не кожна переможна битва закінчується угодою, а тільки та, яка має силу національного та духовного духу!

16 серпня 1649 року відбулась перемога української армії на чолі з Богданом Хмельницьким над польським військом короля Яна ІІ Казимира під Зборовом. 
Зборівський мир - це перша мирна угода між військами Богдана Хмельницького, у співпраці з кримськими військами на чолі з кримським ханом Гіреєм, і польською стороною, на чолі з польським королем Яном ІІ Казимиром. 
Цей договір уперше легітимізував козацтво, або Військо Запорізьке, в міждержавних відносинах. Це перший договір, який дав автономію на територію, яка була підконтрольна Війську Запорізькому, до якого входили три воєводства - Київське, Чернігівське і Брацлавське. Найголовніше, що цей договір ввів Україну в суб'єктність геополітики, тобто, таким чином Україну почали оцінювати, як суб'єкт міжнародного права.
Безумовно, величезна допомога була надана військами кримського ханства, вони вели, так скажімо, свою політику, в першу чергу по ослабленню Речі Посполитої, але тим не менш, це дало можливість Україні майже на два роки отримати перепочинок у війні.
Богдан Хмельницький, як державний діяч, розумів, що в нинішніх умовах настане крах Речі Посполитої і територія Війська Запорізького стане ареною бою та ласим шматком для інших імперій. В першу чергу для Московської та Османської імперій. Тобто, впринципі, його згода на цей договір, дала можливість по-перше, зміцнити свою нову державність, по-друге у козацьких правах звести судовий процес, так козаки отримали замість шляхти, як раньще, привілейоване відношення. 
Не було б Зборівської битви та Зборівського миру - важко було б сказати про наслідки для молодої держави України. Природно, що всі ті події і на сьогоднішній момент мають колосальне значення. Хоча козаків і до цього знали в Европі, проте лише як військову силу під час тридцятирічної війни , тому, якби не перемога, можна було б забути про Україну як державу. За великим рахунком, це спричинило прообраз сучасної української держави на той час, адже, вже на той момент мала необхідні ознаки державності.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.