Чи готові ми розділити нові Глобальні цілі?

27 серпня 2015, 17:52
Власник сторінки
економіст
0
Чи готові ми розділити нові Глобальні цілі?
17 Глобальних цілей до 2030 року

Розвиток відновлювальної енергетики - Глобальна ціль людства у боротьбі із найбільшими проблемами сучасності

25 вересня цього року на самміті ООН з питань сталого розвитку представники 193 країн світу мають затвердити 17 Глобальних цілей людства у боротьбі зі своїми трьома найбільшими проблемами сучасності: екстремальною бідністю, нерівністю та кліматичними змінами.

Проект «Трансформація нашого світу: Порядок денний для сталого розвитку» був затверджений дипломатами ООН з 193 країн світу на початку серпня цього року. Він розрахований на вирішення 17 найважчих проблем людства до 2030 року.

За оцінками ООН, на реалізацію поставлених цілей протягом наступних 15 років потрібно буде до 4,5 трильйонів доларів в рік, проте чиновники ООН називають цю суму посильною.

17 Глобальних цілей стануть продовженням восьми Цілей тисячоліття, які 193 представника ООН ставили собі за досягнення з 1990 по 2015 рік.

Вісім Цілей тисячоліття були досягнуті лише частиною найбагатших країн, а також такими країнами, як Китай та Індія. Проте деякі досягнення були помітні і на глобальному рівні, зокрема в порівняні з 1990 роком у світі з 83% до 91% зросла грамотність серед молоді, з 76% до 89% збільшилася кількість людей з доступом до питної води, також за цей час в два рази зменшилась дитяча та материнська смертність.

17 Глобальних цілей до 2030 року виглядають наступним чином:

1. Ні бідності.
2. Ні голоду.
3. Гарне здоров’я.
4. Якісна освіта.
5. Тендерна рівність.
6. Чиста вода та санітарія.
7. Відновлювальна енергія.
8. Гарна праця та економічне зростання.
9. Інновації та інфраструктура.
10. Зменшення нерівності.
11. Сталий розвиток міст та спільнот.
12. Відповідальне споживання.
13. Контроль за кліматом.
14. Життя під водою.
15. Життя на землі.
16. Мир і справедливість.
17. Партнерство заради Цілей.

Ідеологи 17 Глобальних цілей та дипломати ООН сподіваються, що ми можемо стати першим і найбільш рішучим поколінням, яке кине виклик надзвичайній бідності, несправедливістю та безповоротній зміні клімату.

Глобальні Цілі стануть конкретними задачами для досягнення сталого розвитку. Ідею «сталого розвитку» вперше запропонувала Міжнародна неурядова організація «Римський клуб» в 1972 році.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.