«Что нам стоит дом построить, нарисуем - будем жить ...»

25 травня 2012, 13:07
Власник сторінки
ВГО "Громадянська мережа ОПОРА"
0

Об’єкт незавершеного будівництва – житловий комплекс «Приозерний» по вул. Здолбунівська, 13 в м Києві. Забудовником об’єкту є Товариство з обмеженою відповідальністю «Градострой».

Об’єкт незавершеного будівництва – житловий комплекс «Приозерний» по вул. Здолбунівська, 13 в м Києві. Забудовником об’єкту є Товариство з обмеженою відповідальністю «Градострой». Сама компанія заснована в 2001 році, генеральний директор – Віктор Власов. За інформацією в публікації газети «Дивіденти –Інформ» №172-174 (50В-510) від 21 липня 2006 року засновниками ТОВ «Градострой» є: Артур Дудко (16% у статутному фонді), Вячесла Андрєєв (33%), Олексій Маркусь (51%). Компанія заявляє про реалізацію досить серйозних проектів таких, як будівництво і внутрішнє оформлення торгово-офісного центру «Мандарин-Плаза» (в рамках реконструкції Бессарабського кварталу в центрі Києва); будівництво висотних житлових будинків у мікрорайоні Позняки – 2; реконструкцію корпусів будинку відпочинку «Лагідний берег» у м. Алушта АР Крим; будівництво житлового будинку в м. Чернігові; будівництво мікрорайону багатоповерхових будинків в Києво-Святошинському районі Київської області та інше. В компанії не забувають наголошувати на тому, що за час їх роботи вони зуміли інвестувати і організувати будівництво більше 30 об'єктів житлової та комерційної нерухомості в різних районах Києва та України. От лише з об’єктом по вул. Здолбунівській, 13 у ТОВ «Градострой» нічого реалізувати, як належить не виходить.

За проектом ТОВ «Градострой» презентує цей об’єкт,як 25-поверховый монолітно-каркасний будинок з цегляними стінами та зовнішнім утепленням фасаду. Однак, з такими темпами його будівництва виникає питання, коли в красиву картинку зможуть вселитись мешканці. На разі ми можемо спостерігати лише недобудовану коробку великої мрії.

Жили-були

В 2005-2007 роках між інвесторами та ТОВ «Східно-Європейська Інвестиційно-Інововаційна Компанія» було укладено договори з приводу купівлі-продажу облігацій ТОВ «Градострой». Кінцевий строк ведення об’єкту будівництва в експлуатацію значився, як 4 квартал 2007 року (ред. далеко до початку світової фінансової кризи). Саме ж будівництво об’єкту компанією-забудовником було розпочато на початку 2006 року.

Крім коштів фізичних осіб, в будівництво були інвестовані кошти Служби зовнішньої розвідки України, Київської міської державної адміністрації, Державної адміністрації залізничного транспорту України, Національного банку України, Фонду державного майна. Але і ці всі серйозні державні установи ніяк не вплинули на хід будівництва. Зрештою, строк введення в експлуатацію об’єкта будівництва постійно переносився: спочатку на кінець 2008 року, потім 2009 і т. д. 11 вересня 2010 року об’єкт по вул. Здолбунівська було залучено до участі у державній програмі «Доступне житло». Де під цю програму в будинку виділено 72 квартири. Яким чином будівельні компанії отримують державну підтримку та яким чином об’єкти відбираються Міжвідомчою комісією, зважаючи на ситуацію, що склалася на об’єкті стає ще більш незрозумілим.

Внутрішні міжусобиці

У 2007 році генеральний директор Віктор Власов ТОВ «Градострой» засновує нову компанію ТОВ «ВЛАСТ-ГРУПА», де стає почесним президентом. ТОВ «ВЛАСТ ГРУПА» на ринку нерухомості представлена рядом спеціалізованих компаній (таких як ТОВ «Інтервуд», ТОВ «Джил», ТОВ «Бастіон-Пласт», ТОВ «Градострой Інжирінг», ТОВ « Градострой Капітал», ТОВ «Градострой – Solutions», ТОВ «ВЛАСТ-буд», ТОВ «Укрмонолітспецбуд»), кожна з яких відповідає за окремий цикл реалізації проекту (відведення землі, розробку проекту, інжинірингові послуги, реалізацію будівництва , введення об’єкту в експлуатацію, розробку дизайну інтер'єрів та оздоблювальні роботи). В цей час ТОВ «Градострой» змінило власників і було виведено зі складу холдингу. Так корпоративні права ТОВ «Градострой» купує ТОВ «Монтебре Капитал Са». Проте ТОВ «Монтебре Капитал Са» майже відразу продає свої корпоративні права на ТОВ «Градострой» іншому підприємству - ТОВ «ICD Investment», генеральний директор – Сергій Касьянов. Сергій Павлович, був з 2002 по 2006 рік депутатом Верховної Ради України IV-скликання, головою спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до СОТ Підкомітету з координування співпраці ЄС, СОТ, ОЧЕС, і Комітету Верховної Ради з питань Європейської інтеграції, а в 2005 році очолював Дніпропетровську ОДА. Ще Касьянов є власником агрохолдингу KSG Agro SA.

У 2008 році Сергій Касьянов заявив, що «ICD Investment» призупиняє будівництво двох житлових об’єктів по вул. Здолбунівська, 13 та в с. Михайлівка-Рубежівка Київської обл., поки не визначаться з подальшим фінансуванням. Касьянов був націлений на коригування стратегії. Також додавав: «У сьогоднішніх умовах ми будемо закінчувати житлові об'єкти поетапно, відповідно до реалізації житла, ступенем готовності об'єкта та наявністю фінансування». При цьому плани по розвитку комерційної нерухомості ICD Investments не змінились.

У 2009 році Віктор Власов знову перекуповує право власності на ТОВ «Градострой» та у липні 2011 року призначає керівником компанії Сергія Бусигіна. Це призначення співпало з моментом, коли до кінцевого терміну погашення облігацій власниками залишалось два дні.

Незважаючи на таке активне життя компанії-забудовника, життя та зведення об’єкту менш активне. Він будується надповільними темпами.

Хто крайній

Погашати свої облігації власники мали літом та в кінці 2011 року. Деякі інвестори направляли для погашення облігацій директору ТОВ «Градострой» пропозиції, які зрештою залишились без відповіді. Адже для погашення облігацій потрібно, щоб їх власники переказали належні їм облігації зі своїх рахунків у цінних паперах на рахунок ТОВ «Градострой». Відповідні рахунки забудовником не були надані, а саме будівництво і досі не завершене.

«Згідно чинного законодавства, якщо власниками облігацій останні не були погашені вчасно, то вони мають право за особистим зверненням врешті здійснити цю процедуру, будуть претендувати лише на виплату номінальної вартістості, яка є менша ніж сплачена сума інвесторами ТОВ «Східно-Європейська Інвестиційно-Інововаційна Компанія». Квартирами, котрі інвестори купували за такою схемою, ТОВ «Градострой» може розпоряджатись на власний розсуд», пояснює керівник практики будівельного права Юридичної фірми «Constructive Lawyers», Тетяна Яковенко.

Так інвестори передали власні кошти в користування на декілька років забудовнику, а врешті зможуть претендувати на меншу суму та залишаться без житла.

Тим часом забудовник ТОВ «Градострой», 7 лютого 2012 року, вкотре заявив, що даний об’єкт будівництва буде введено в експлуатацію уже у вересні цього року. Скільки ще разів буде переноситись введення в експлуатацію об’єкту будівництва та чи всі інвестори отримають свої квартири невідомо.

Власники не погашених облігацій шукають правди та мітингують під стінами КМДА, адже Віктор Власов             з 1992 по 2000 рік працював фахівцем та начальником відділу продажів ГУЖЗ КМДА разом з начальником ГУЖЗ КМДА Денисенком В.М. Також згідно листа Мінрегіону, ще в 2006 році ТОВ «Градострой» отримав кошти, які на 13 млн. грн. перевищували проектну вартість будівництва цього будинку.

За цими фактами інвестори звертаються і до Служби безпеки України і до Генеральної прокуратури України, на що поки отримують лише відписки. (Копію листа можна подивитися у розділі «Файли».)

Але надія помирає останньою і інвестори по вул. Здолбунівській, 13 все-таки надіються вселитися у свої 100 % проплачені квартири.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Пользователи-ПРО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.