«Ціна» депутатства

7 августа 2012, 19:29
Громадський діяч, приватний підприємець, студент КНТЕУ.
0
618

Написано одразу після прямого ефіру соціального ток-НЕшоу «КИЇВСЬКИЙ ФОРУМ»

Тема програми була такою: 
Старт виборчої кампанії. «Ціна» депутатства, підкуп виборців, брудні технології, політичні маніпуляції. 
Що переможе: здоровий глузд чи пусті обіцянки?

До брудних технологій потрібно відносити дії, які порушують норми виборчого законодавства або не відповідають усталеним уявленням про етичні норми політичної боротьби в умовах демократичного суспільства. Підкуп виборців та політичні маніпуляції – це і є головні складові брудних технологій. Сьогодні жоден із кандидатів у депутати не може обійтися без маніпуляції свідомості виборця, підкупу та пустих обіцянок. 

Сучасний український політик навчився видавати брехню за правду, нав’язувати суспільству певну проблему, а потім пропонувати шляхи її вирішення. Можновладець активізовується під час виборчих кампаній, а після, досягши результату, забуває про всі свої обіцянки до наступних виборів. Дивно, але навіть самі виборці ніколи не замислюються над тим, наскільки обраний ними депутат виконує свою програму та обіцянки.

Якщо говорити про природу брудних технологій та джерело їх виникнення, давайте згадаємо відомий вислів «попит народжує пропозицію». Просто одного разу розумний політтехнолог підкинув ідею роздати сухпайок і це спрацювало. Тепер це вже невід’ємна графа у кошторисах кандидатів у депутати: «гречка». Сьогодні «гречка» має вигляд шпротів сумнівної якості, дешевої крупи та цукерок. По суті, не важливо що кандидат покладе у пакет із своїм зображенням. На Луганщині вже були випадки, коли виборці стояли у черзі не за шпротами, а за реальними грошима. Звісно, отримати 100 гривень набагато краще ніж пачку чаю та крупу. 
У Києві бачимо, що наступники Черновецького перейняли най кращі традиції підкупу виборців. У торбинках серед псевдо смачної та корисної їжі опиняються листівки, ручки, блокнотики. І все це – із зображенням тієї людини, яка обіцяє покращити те, чого ще не покращив президент (вочевидь просто не встиг?).

Що ж може перемогти: здоровий глузд чи пусті обіцянки? 
Сумно це визнавати, та мабуть друге. Частина суспільства починає розуміти, що їх обманюють, ними користуються. Але на превеликий жаль, значно більша частина виборців так нічого й не зрозуміла: вони продовжують вірити у вищі сили кандидата, його зв'язок із космосом та праведність.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи-ПРО
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.