Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
ДТЕК Ахметова голосно розповідає, що побудує газову електростанцію у Бурштині на 650 МВт за 900 млн. євро. То побудує чи ні? Чи це іще не відпускають польські галюцинації із Гданська?
Та не побудує ніяку газову електростанцію ДТЕК Ахметова у Бурштині.
Меморандум про взаєморозуміння із компанією GE Vernova –
це взагалі ні про що. Радше ці загравання із компанією GE Vernova – це чергове поклоніння
великому Трампу через великий американський бізнес. Як уже це намагається
зробити Ахметов із зрідженим газом, який демонстративно купують у США або
компаній США.
GE Vernova – це фактично відома General Electric, яка була
поділена на дві компанії.
Але це все бджоли. Тут цікавить інше. Якщо є сума у 900 млн євро,
то чого тоді підписують меморандум, а не хоча би попередній договір? Бо нічого
немає насправді. Бо сказали, що треба хоч щось підписати. Адже обладнання, яке
виробляє GE Vernova
(газові турбіни), - дефіцитне навіть у США. На який рік поставили ДТЕК у чергу
на турбіни? Останні контракти GE Vernova фіксувались на 2032 рік. Тому може на
2035-2036 рр GE Vernova
і виробить для Ахметова газові турбіни. Якщо не буде протермінованих платежів.
Але у ДТЕК леліють таємну мрію. Може Трамп завершить свою каденцію
президента і Ахметов з легкістю забуде свої обіцянки підтримувати американського
виробника (make America great
again). Та й може до того часу війна завершиться і
можна буде відновити Бурштинську ТЕС без таких страшних витрат у 900 млн. євро.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.