«Після нас – хоч потоп»

19 жовтня 2022, 15:56
Власник сторінки
експерт, політолог
0
219
«Після нас – хоч потоп»

Мілітарі-дует «Путін&Суровікін» завершує свої гастролі у Херсоні.

Всеросійська мобілізація, масштабний зеківський призов по тюрмах під особистим кураторством друга Путіна, власника ПВК «Вагнер» Пригожина, персидські килимові дрон-бомбардування… І після всього цього під тиском ЗСУ російським загарбникам таки доводиться забиратися із єдиного обласного центру - Херсону, що був захоплений на самому початку війни. Тому хоч зовнішньо все має бути обставлено у кращих традиціях радянської пропаганди.

Така логіка дій російської верхівки при уході з Херсону.

Це місто займає надзвичайно важливе місце у путінських концептах війни в Україні. Починаючи від важливості цього плацдарму для організації майбутніх наступів на Одесу та Миколаїв. І закінчуючи поверненням до Тавриди часів імператриці Катерини ІІ у поновленій «Новоросії».

Тому росіяни всіма силами і утримували Херсон, незважаючи на великі втрати внаслідок вдалих дій ЗСУ і, зокрема, ударів HIMARS`ами по важливих цілях тут. Власне кажучи, після того, як ЗСУ за допомогою HIMARS`ів вивели з експлуатації кілька мостів через Дніпро та його притоки, російське угруповання на західному березі річки залишилося без нормального постачання. Що поставило під сумнів саму можливість утримання російськими військами Херсона.

І приблизно ще місяць тому постало питання їхнього відходу із правого берега Дніпра на лівий. Але, за неофіційною інформацією це питання зняв із розгляду особисто Путін. Який наказав утримати Херсон.

І ось тепер росіяни залишають Херсон і чотири правобережні райони неподалік від нього. Гаулятер Херсонщини Володимир Сальдо повідомив, що за найближчими днями на лівий берег Дніпра і далі у Росію планується переселити 50-60 тисяч мешканців.

У своєму зверненні колоборант згадав не лише три райони Херсонської області (причому сам Херсон не назвав), а й колишній Снігурівський район Миколаївської області. Під евакуацію потрапляють місцеві жителі Бериславського, Білозерського, Олександрівського і Снігурівського районів. 

Він також дав зрозуміти, що саме хочуть зробити росіяни. А саме – вони планують підірвати греблю Каховської ГЕС та затопити територію цих районів. Хоча, за сталою традицію російських «асвабадітєлєй» та їхніх українських посіпак свої плани спробував переадресувати Україні та ЗСУ: «Існує безпосередня небезпека затоплення територій у зв'язку з запланованим руйнуванням греблі Каховської ГЕС та скидання води з каскаду електростанцій вище за Дніпром. У такій ситуації мною було прийнято важке, але вірне рішення оголосити про організоване переміщення цивільного населення».

Те, що росіяни готують на Херсонщині «непросте рішення» напередодні виступу Сальдо у своєму першому інтерв’ю на новій посаді повідомив і новий керівник російської армії в Україні Суровікін. Й оголосив про підготовку переселення мешканців правобережної Херсонщини на лівий берег Дніпра – за його словами, російські військові здійснюватимуть переселення місцевого населення безкоштовно (за рахунок федеральноо бюджету) та за підготовленою урядом Росії програмою переселення.

В російському уряді повідомили, що переселенцям нададуть гроші задля покупки нової нерухомості в РФ. Й навіть пообіцяли якісь компенсації за втрачене в Україні житло.

Тобто, росіяни не шкодують будь-яких «пряників», аби переконати мешканців правобережної Херсонщини якомога скоріше залишити свої помешкання. Що підтверджує їхній намір організувати затоплення цих територій.

Окупанти зорієнтували й щодо дати, на яку вони запланували диверсію. Це наступний тиждень, орієнтовно 25-го жовтня. Це випливає з двох повідомлень російського гауляйтера Херсонської області. По-перше, сьогодні Сальдо зазначив, що евакуація 60 тисяч херсонці з правого берегу Дніпра триватиме шість днів. 

Одночасно російські окупаційна «влада» закриває в’їзд до окупованої частини Херсонщини на сім днів. Заборона стосуватиметься цивільних осіб; в'їзд буде дозволено лише за «перепустками комендатури» для працівників постачаючих компаній. Очевидно, це робиться задля того, щоб за умов обмежених можливостей паромних переправ встигнути вивезти на лівий берег із зони затоплення максимально можливу кількість мешканців Правобережжя.

У числі перших на лівий берег Дніпра масово емігрували  усі «органи влади» окупованої Херсонщини. Щоб переконати всіх інших зробити це якомога скоріше, у Херсоні окупанти ходять по помешканням. І просять мешканців виїзжати  - бо ЗСУ все ближче. Й воно неймовірно жахливе – «греблі рве і розриває навпіл шатунів».

_____________________________

Логіка із підривом греблі Каховської ГЕС у росіян така ж сама, як була й у гітлерівців при відступі із захоплених територій. Але часто-густо швидкі дії противників Німеччини не давали фашистам-руйнівникам можливості втілити свої задуми. І зараз є шанси, що так само ЗСУ не дасть росіянам реалізувати свій підступний план із підривом греблі Каховської ГЕС. 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.