Порятунок тварин під час війни

29 квітня 2022, 10:45
Власник сторінки
Народний депутат України
0
70
Порятунок тварин під час війни

Як врятувати тварин від війни? Чи можливі зелені коридори з тимчасово окупованих територій? І як перевозити їх через кордон?


На сьогодні ситуація з тваринами у притулках, зоопарках та звіринцях на окупованих територіях, а також в зоні бойових дій, критична. До того ж безліч безпритульних і покинутих досі залишаються у зруйнованих міста, помираючи від нестачі їжі та води.

Вже близько двох місяців в Україні триває повномасштабна війна з російською федерацією. Катастрофічна ситуація складається не лише для людей, а й для тварин – мовчазних жертв війни, які знаходяться у притулках, зоопарках та звіринцях на окупованих територіях та територіях, де ведуться бойові дії. Вони залишаються заручниками без можливості евакуації чи отримання найнеобхіднішої гуманітарної допомоги: кормів, води, медикаментів тощо.

Також, на жаль, деякі господарі, покидаючи свої домівки, залишають під замком своїх домашніх тварин, що таким чином опиняються у пастці будинку або квартири. Співробітники та волонтери нерідко ціною власного життя намагаються зберегти життя тварин.

Як голова профільного підкомітету та співголова МФО «Гуманна країна», разом з колегами, з першого дня війни опікуємося питаннями допомоги та захисту тварин у цей важкий час, зокрема ведеться постійна комунікація з профільними європарламентарями та міжнародними асоціаціями щодо висвітлення та інформування по ситуації в Україні. Цілодобово перебуваємо на зв’язку у спільному чаті разом з представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів і лідерами зоозахисних організацій для максимально оперативного розв’язання проблем та надання допомоги.

Перетин кордону без документів

В умовах війни актуальним стало питання, як перетинати державний кордон гуманітарним вантажам для тварин, як евакуювати домашніх та диких тварин і супроводжувати при виїзді господарів з тваринами за кордон.

Наразі сусідні країни заявили про тимчасову процедуру щодо переміщення домашніх тварин до ЄС (Польща, Словаччина, Румунія та Угорщина) під час тривання збройного конфлікту, яка передбачає зокрема переміщення домашніх тварин через кордон без дотримання обов’язкових у мирний час вимог (вакцинація, документи, мікрочип тощо).

Проте до мене звертаються громадяни щодо перешкод та проблем, які стаються під час перетину українського кордону з домашніми тваринами.

Саме тому я надіслала депутатське звернення голові Державної митної служби України щодо забезпечення можливості переміщення домашніх тварин через український кордон без вимоги документів, вакцинацій, мікрочипу тощо у супроводі їх власників або опікунів на час воєнного стану в Україні. Також разом з колегами постійно намагаємося розв’язувати питання, які з’являються при переміщенні тварин, перевезення та надання гуманітарної допомоги через державний кордон.

Разом з депутатом Європейського парламенту Мартіном Гойсіком та міжнародною асоціацією «Eurogroup for Animals» ми ведемо перемовини щодо гуманітарної допомоги у вигляді медикаментів для тварин притулкам, ветеринарним лікарням, громадських організацій України.

Вже передали заявки на медикаменти від громадської організації «Єдина Планета» та «Асоціації зоозахисних організацій України», яка об’єднує понад 50 зоозахисних громадських організацій, сподіваємось що вже найближчим часом допомога надійде до України.

Зелені коридори для тварин

Найбільш важким та болючим напрямком роботи є питання надання зелених коридорів для евакуації тварин та підвезення гуманітарної допомоги (кормів, ліків, палива тощо).

З офіційним зверненням я зверталася до Прем’єр-міністра України, Міністра оборони України та Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України щодо відкриття гуманітарних коридорів для евакуації тварин та співробітників, а також доставки корму, медикаментів та палива на окупованих територіях або територіях, де ведуться активні бойові дії.

Міністерства тримають питання у фокусі та максимально сприяють у вирішенні гуманітарних проблем на окупованих територіях.
Так, Мінреінтеграції спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, військово-цивільними адміністраціями, ДСНС та військовим командуванням і військовими адміністраціями роблять все можливе, щоб створити умови для безпечної евакуації цивільного населення з районів ведення бойових дій.

При цьому розділяючи стурбованість долею тварин та підтримуючи прагнення до їх порятунку Мінреінтеграції взяло на себе зобов’язання за можливості, з урахуванням визначених Конституцією України пріоритетів, під час подальших обговорень організації нових «зелених коридорів» розглядати питання щодо сприяння у порятунку життя тварин.

Порятунок тварин з деокупованих міст

У цей час наші чотирилапі друзі постійно проявляють свою вірність та любов. Неможливо залишити без уваги собаку Патрона, який кожен день разом з саперами працює над розмінуванням українських міст. Він став справжньою легендою і символом того, як тварини зараз допомагають усім нам.

Наші воїни-захисники рятують тварин з деокупованих міст. Багатьох з цих тварин покинули господарі, коли виїжджали з міста. Деякі з цих тварин більше ніколи не побачать своїх господарів, як собака породи акіта-іну на прізвисько Ріні на Київщині у селі Макарів, яка понад місяць чекала свого господаря біля будинку, але, на жаль, жінка загинула від рук окупантів. Завдяки підтримці небайдужих людей, Ріні знайшла нову домівку та зараз перебуває під захистом в іншій родині.

Є й інші приклади, коли дівчина-волонтер Анастасія вивозила собак з інвалідністю з Ірпеня, або бабуся, яка втікаючи з Маріуполя взяла з собою півня, бо не могла залишити свого друга, з яким вони разом пережили бомбардування та голод.

Кожне наше рішення щодо тварин, забрати з собою або лишити, врятувати або пройти повз, допомогти чи не звернути увагу – це випробування на гуманність.

Не покидайте своїх домашніх улюбленців напризволяще, потурбуйтесь про них, адже вони довіряють вам, люблять та ніколи не зрадять. Сила українців в нашій гуманності та добрих серцях.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.