«Зе-покращення вже сьогодні»

12 січня 2022, 16:05
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
116
«Зе-покращення вже сьогодні»

Українці в 2021-му сталі біднішими на 7%.

Сценаристи «95-го кварталу», які масово перебралися в офіс президента, в дусі кварталівських вистав невтомно малюють віртуальні рекорди розвитку країни та покращення життя «маленьких українців» за роки перебування їхнього генпродюсера Зеленського у президентському кріслі.

І намагаються всіма способами українців переконати, що за Зеленського всій країні жити стало краще і по-кварталівські веселіше.

Але розмова із цифрами у руках доводить те, що й українці й так знають із досвіду вивчення змісту власних гаманців: вони за Зеленського живуть не багатше, а все бідніше та бідніше.

Відчуття погіршення життя є. Проте одна справа просто вивчати цю реальність, яка дана у відчуття. А інша - підтвердити це відчуття конкретними цифрами. Це вже складніше.

Проте на цьому тижні на допомогу «маленьким українцям» прийшли компетентні структури. І спочатку Держстат, а потім голова ради НБУ Богдан Данилишин навели конкретні цифри того, як ціни у 2021 році зросли, а інфляція з’їла доходи українців.

За даними державної служби статистики, за минулий рік інфляція становила 10,3%. Як констатував Держстат, цей показник інфляції є рекордним в Україні з 2017 року.

За підсумками 2020 року інфляція становила 5%, саме таким був цільовий показник інфляції на той рік від Національного банку.

Влада, звичайно, буде вказувати на зовнішні чинники розкручування маховика інфляції. І ці зовнішні чинникия, дійсно, є.

Але однією із головних причин того, що країна закінчила 2021-ий із 100% ростом інфляції порівняно з попереднім роком стало рішення влади про зростання мінімальної зарплати з 1 січня 2021 року одразу на 20% - із 5000 до 6000 тисяч гривень. Відповідно, зросли в цілому й зарплати по країні.

А економісти відразу поперджали: подібне підвищення заробітних плат має відбуватися тоді, коли зростає продуктивність праці і економіка. Оскільки у 2020 році економіка скоротилася одразу на 4%, було із самого початку зрозуміло: таке підвищення лише розкрутить інфляцію. І ріст цін швидко з’їсть підвищення номінальних зарплат.

Що й відбулося.

В результаті цього «мінімального» Зе-популізму інфляція швидко виросла до двозначного показника. В той же час, як вказав голова ради НБУ Богдан Данилишин, РЕАЛЬНІ доходи населення зросли всього на 3%. Епоха бідності, як і обіцяв Зеленький, закінчується...

Щоб компенсувати брак грошей, українці почали витрачати заощадження - за рік вони скоротилися на 88 млрд грн (або 2,4% ВВП).

Найбільше у порівнянні з 2020 роком зросли ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інше паливо – на 23,2%.

На 15% зросли ціни на товари та послуги освіти.

Продукти харчування стрибнули за рік на 10,8%, що переважно зумовлено цінами на цукор, олію та яйця. За рік вони зросли на 61,5%, 57,7% та 47% відповідно.

Також ціни зростали на хліб (15,8%), м’ясо (9,3%), макарони (9,1%) та масло (8,9%). Ціни на транспорт зросли на 10%.

Здешевлення за рік відбулося лише у категорії одягу та взуття, такі товари знизилися у ціні на 4,5%.

І наостанок – знову про благі наміри та реальні досягнення.

Темпи зростання економіки у 2021 році не змогли компенсувати її падіння за коронавірусний 2020 рік, коли ВВП країни скоротився на 4%.

За попередніми розрахунками, у 2021 році економіка України зросла на 3,2%.

Це майже у 1,5 рази менше менше тих очікувань, які були на початку минулого року - у бюджет тоді закладали зростання у 4,6%...

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.