Провал спецоперації по затриманню «вагнерівців»: чому начальника ГУР МОУ Бурбу з

21 листопада 2021, 19:44
Власник сторінки
історик, юрист
0
49
Провал спецоперації по затриманню «вагнерівців»: чому начальника ГУР МОУ Бурбу з

Таким чином, звільнення Бурби повʼязано систематичним провалами в роботі ГУР МОУ і немає жодного відношення до справи ПВК Вагнер.

За даними розслідувачів Bellingcat та The Insider, українські спецслужби готували операцію з арешту бійців ПВК Вагнера, проте офіс президента України дав розпорядження відкласти її. Начебто втручання офісу президента України Володимира Зеленського дозволило запобігти арешту в Україні бійців російської приватної військової компанії (ЧВК) Вагнера, яких влітку 2020 року затримали на території Білорусі. Такі висновки містяться у розслідуванні міжнародної групи Bellingcat та видання The Insider, опублікованому 17 листопада.

Нагадаю, 24 липня 2020 року заступник голови Служби безпеки України Руслан Баранецький та тодішній начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба доповіли про   фінальної стадії операції в Офісі президента.

Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію. Операцію відклали на кілька днів.

А вже 3 серпня Зеленський знову зібрав нараду. За інформацією «Української правди», на ній Бурба заявив, що операція провалена і причина цьому – зрада. Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію. Зокрема, він хотів, щоб на поліграфі перевірили його самого, Єрмака, Демченка та Машовця.

Крім того, за версією «УП», після цих подій Зеленський звільнив Бурбу і призначив нового начальника ГУР.

Більше того, за даними журналіста Ю. Бутусова, 22 лютого, напередодні виселення з Конча-Заспи з Бурбою провів зустріч співробітник спецслужб, довірена особа президента Зеленського, який запропонував Бурбі призначення послом України в Австралії, в обмін на публічне спростування скандалу з «вагнерівцями», відмову від інтерв'ю та будь-якої співпраці з розслідувачем "Біллінгет" Христо Грозєвим. В іншому випадку Бурба отримав прямі погрози - виселення з будинку, що охороняється, позбавлення документів, звільнення з роботи в МЗС рідного брата, відкриття кримінальних справ. Бурба відмовився від такої ганебної угоди.

Проведемо короткий аналіз ситуації.

У  грудні 2019 року в українському медіапросторі з’явилася сенсаційна новина: «розвідник» Едуард Матюха, який 5 років працював у тилу ворога на території самопроголошеної  «ДНР», повернувся до України.

Сюжет про «розвідника» з’явився у новинному блоці одного з центральних телеканалів. За інформацією агентства, Матюха,  був «народним мером» Горлівки, «вносив розбрат у лави бойовиків» та «зібрав  для Головного управління розвідки Міноборони величезну кількість документів та доказів присутності Росії на окупованому Донбасі».

Утім  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №307/2020  про звільнення з посади начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурби.

Таким чином, звільнення Бурби повʼязано із систематичними провалами в роботі ГУР МОУ і немає жодного відношення до справи ПВК Вагнер.  


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.