«Слуги» vs Разумков: ставки на відставку

06 жовтня 2021, 17:32
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
109
«Слуги» vs Разумков: ставки на відставку

Президент демонструє на прикладі Разумкова: на кожного «слугу», який захоче замість сумлінної праці на політичний капітал Зеленського вести власну політичну гру, чекає швидке та жорстке покарання.

Бліцкриг із зняття Разумкова з посади спікера – на фінішній прямій. Всі ставки зроблені, ставок більше немає.

Останні формальності куратори відставки успішно і швидко завершують. Так, сьогодні фракція «Слуга народу» за допомогою сателітів із «За майбутнє» та «Довіри» призначила депутата от «слуг» Данила Гетманцева головуючим на завтрашньому засіданні, де буде голосування за відставку Разумкова. А паралельно Рахункова палата надзвичайно швидко підготувала необхідну для розгляду цього питання формальність - висновок про результати виконання кошторису Верховної Ради у січні-серпні цього року.

Отже, механізм швидкої розправи президента Зеленського і його найближчого оточення над спікером-бунтівником Разумковим працює як годинник. Ставки тут дуже високі. Президент робить все для того, щоб чітко продемонструвати на прикладі Разумкова: на кожного «слугу», який захоче замість сумлінної праці на політичний капітал Володимира Зеленського вести власну політичну гру і будувати власні комбінації, чекає швидке, жорстке та  невідворотне покарання.

Тому і нехтуються різні регламентні «дрібниці», всіма способами мобілізується необхідна кількість депутатських штиків для вирішального голосування, позбавляється важелів впливу «не член команди» Разумков.

За ким буде перемога у питанні відставки Разумкова – зрозуміло. Зеленський і Ко в даному випадку переможуть, оскільки мають можливість гарантовано набрати 226 голосів. І за відставку Разумкова. І за призначення замість цього «слуги №1 на виборах-2019» із амбіціями на власну політичну лінію, вірного та безвідмовно солдата партії Стефанчука. Який під час голосування за закон про боротьбу з олігархами довів повну профпридатність у виконанні будь-яких наказів верховного головнокомандуючого Зеленського.

Ті, хто думають, що з невідворотною відставкою Разумкова гра закінчиться і позиції президента Зеленського стануть непохитними, не праві. З цією відставкою все саме цікаве тільки розпочнеться. Бо уявна монолітність «слуг», яка ледве не пішла в небуття у 2020-на початку цього року з цією показовою розправою із внутрішньою фрондою на чолі з Разумковим на практиці демонстративно піде в небуття.

Можливо, швидкою&показовою розправою над Разумковим, який насмілився мати власну лінію, відмінну від генеральної лінії партії та генсека Зеленського прихильники президента і хочуть остаточно і напевно застерегти інших від подібного вільнодумства.

Навряд чи їм вдасться досягти цієх мети. Бо, на щастя, Україна – не Росія. Це там царя Петра І, який прилюдно сам рубив голови стрільцам-бунтівникам після таких показових розправ боялися і поважали набагато більше, ніж до цього. В нашій, не монархічній, а вільно-козацькій історичній традиції – інша манера дій. У нас гетьмана, який піддавав утискам обравших його козаків, просто скидали з посади. Два переможних Майдани у новітній історії країни переконливо доводять здібність громади об’єднуватися та корегувати поведінку влади.

Як саме будуть розвиватися події після відставки Разумкова зараз ще казати зарано. Але єдине що можна сказати точна вже зараз: політичне життя країни із появою в ньому досвідченого і опозиційно налаштованого політика Разумкова однозначно загострить політичну боротьбу і сприятиме підвищенню її якості. Від цього країна точно виграє.   

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.