«Серіал-шампур». Зеленський в кандидати мандат подає

28 вересня 2021, 11:38
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
67
«Серіал-шампур». Зеленський в кандидати мандат подає

На довгограючу історію своєї відчайдушної боротьби із ненажерами-кровожерами–олігархами Зеленський буде «нанизувати» як на шампур сенси та сюжетні лінії своєї другої президентської кампанії.

На вулиці чисельних шанувальників телевізійного продукту широкого вжитку «Слуга народу» - велике свято. З часів, коли після виборів-2019 їхній такий близький та рідний улюбленець Голобородько з велосипеда зліз, об землю вдарився і обернувся далеким від народу президентом Зеленським, вони неймовірно скучили за черговим довгим серіалом про боротьбу казкового президента-лицаря за народ і справедливість. Який верхи не на Росінанті як Дон Кіхот, а на звичайнісінькому велосипеді палицею крушить чергових ворогів.  Наприклад, товстопузих олігархів-ненажер.

Мрії здійснилися: починаючи від осені-2021 у кожному без виключення політичному сезоні до чергових президентських виборів-2024 увазі своїх прихильників продюсер В.О.Зеленський представлятиме свій новий жанр - серіал-шампур. Під назвою «Операція «Деолігархізація».

Чому серіал-шампур? Тому що на довгограючу історію своєї відчайдушної боротьби із ненажерами-кровожерами–олігархами він буде «нанизувати» сенси, сюжетні лінії та повороти своєї другої президентської виборчої кампанії.

Найбільш недовірливі глядачі скажуть: та невже? скільки ще часу до тих нових виборів, тим більше, що Зеленський з приводу своїх виборчих планів ще нічого не сказав! А найбільш довірливі додадуть: він же сам казав, що тільки на один термін йде! Зеленський сказав –Зеленський зробив.

Ті, хто так каже, не знають, що ще з весни МИНУЛОГО року, відразу після відставок першого призову романтиків «зеленої революції» українського штибу Богдана та Гончарука та приходу на їхні місця матьорих технократів Єрмака та Шмигаля в оточенні Зеленського розпочався неформальний конкурс. Конкурс практичних ідей на рецепт соусу, під яким ще новий тоді та обраний лише рік тому президент піде на другий термін.

Вуаля! Рецепт знайдений: талановитий лицедій Зеленський знову приміряє костюмчик люб’язного серцю його прихильників кіношного правдоборця Голобородька та з палицею у руці залізає на велосипед. Щоб наїхати на олігархічних людожерів та повибивати з них награбовані у народу гроші. Саме під таким соусом Зеленський, як співає Шнур, «в кандидати мандат подає».

Вийшло все як в анекдоті про більшовика, онучку декабриста та боротьбу за рівність. Коли остання питає у більшовика, за що ж вони так завзято борються. «Ми - за рівність! За те, щоб не було багатих!» - відповідає той. «Як сумно, - каже онучка декабриста. – Мій дід теж боровся рівність. Але за те, щоб не було бідних….»

Побудувати в реальності успішну Україну з новими можливостями для кожного вчорашній президент Голобородько у кріслі спражнього президента України навіть не намагався. 

Але ж видати замість цього піплу черговий pulp (що за словником «Американська спадщина» як відомо означає як дешеве бульварне чтиво так і просто макулатуру) слідом за «Сватами, «Слугою народу» etc. – на цьому шоумен Зеленський з’їв не одну, а цілу стаю собак. Що і робить зараз. Отже - дивіться у нових сезонах: «Слуга народу жорстко помститься олігархам за народ».

А тепер питання на засипку: чи можна було теоретично зняти один епізод, наприклад, «Зоряних війн», а не перетворювати її на дуже-дуже-довгограючу франшизу? Так. Але лише теоретично. Практично – ні. Тому що це справжнє золоте дно.

Так само обстоять справи і з серіалом «Операція «Деолігархізація». Це справжні казкові золоті копі царя Соломона. І Зеленський, як досвідчений та успішний продюсер pulp-серіалів широкого вжитку здібний вичавити звідси безліч сюжетних ліній, поворотів, ефектних інтермедій тощо. Вам треба пісень про справедливість та покарання олігархічних злодіїв-крадіїв? Їх є у президента!

Так що запасаємося попкорном для поп-серіалу. Бо прийняття власне закону про захист національних інтересів країни від підступних олігархів у минулий четвер – це не фінішний постріл в створенні міцного фундаменту для реальної боротьби з олігархами. Це перерізання стрічки на урочистої церемонії запуску довгограючої мильної кіно-опери про PR-боротьбу з олігархами на передвиборчому екрані під назвою  «Слуга  - народу, олігархам - ворог». А це дві різниці. І різниці ДУЖЕ великі. 

 


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.