Коли покажуть «Вагнер-95»

14 вересня 2021, 11:51
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
666
Коли покажуть «Вагнер-95»

Продюсери в Англії та США узгодили свої підходи до цього питання.

П’ять місяців тому я докладно розповів про те, чому показ анонсованого фільму групи розслідувачів Bellingcat щодо зриву операції по «вагнерівцям» відкладається. І його прем’єра у весняному сезоні цього року скасовується. Незважаючи на обіцянки співробітника  Bellingcat Христо Грозєва показати тоді цей фільм і прогнози деяких політиків та багатьох колег-експертів, що так воно і буде.

Якщо коротко: в умовах появи великої кількості російських військ на наших кордонах у березні-квітні і високого ризику різкої ескалації конфлікту Захід змушений був робити все для підтримки офіційного Києва у тій надскладній ситуації. І відкласти на потім існуючи питання та серйозні претензії до президента Зеленського.

Час достати їх із шухляди настав зараз. Під час візиту Зеленського до Байдена останній у «нормальній чоловічій розмові» (як влучно охарактеризував їхнє спілкування український президент) чітко назвав список невиконаних Зе-гарантом обіцянок. І дав конкретний термін на їхнє виконання.

Для того, щоб продемонструвати Зеленському та його оточенню, що цього разу звично «пропетлять+якось відмазатися» не вдасться, за декілька днів після цього візиту офіційному Києву синхронно надіслали сигнали з обох боків Атлантики.

Спочатку той самий Христо Грозєв повідомив, що крім Bellingcat темою «вагнерівців» займається CNN. Яку вони люб’язно пропускають вперед показати свій творчий доробок. Власний великий фільм про «вагнерівців» Bellingcat ананосував на початок наступного року.  

Іншими словами, американські спецслужби через CNN дали Зеленському і Єрмаку зрозуміти, якого штибу в них є інформація. Яку зацікавлені результатом виконання Зеленським завдання від Байдена особи МОЖУТЬ пустити в хід. А англійські спецслужби, які діють через Bellingcat, зі свого боку маякнули: інформація (чи то фільм про зрив спецоперації по «вагнерівцям» через виток інформації з офісу Зеленського) ВЖЕ готова до оприлюднення. І називають дедлайн для виконання цього задання – до кінця цього року. 

Тобто  те, що показало CNN (у когось є сумніви, що цей сюжет був завчасно підготовлений ДО зустрічі Зеленського з Байденом?), можна порівняти з легким обстрілом позицій зі стрілецької зброї. Не потому, що більш серйозної зброї у США та Англії немає. Вона є. Напоготові важка артилерія у вигляді обнародування докладного двогодинного документального фільму Bellingcat про зрив спецоперації з ЧВК «Вагнер» з визначенням ролі всіх ключових персонажів. Просто ця зброя буде задіяна на початку наступного року лише У КРАЙНЬОМУ ВИПАДКУ. 

Те, що тема «вагнергейту» на нового року буде постійно час від часу підживлюватися новими вкидами – це 100%. Щоб Зеленський з Єрмаком, образно кажучі, не розслаблялись. Аже не випадково Христо Грозєв анонсував, що текстова версія розслідування вже готова до публікації. Він сказав, що її випустять протягом найближчого місяця. Ймовірно випустять, уточнив він.

Насправді можуть нічого не випустити ні протягом наступного місяця, ні навіть двох чи трьох. Бо якщо Зеленський буде показувати реальні результати у виконанні вашингтонських «рекомендацій» - ці тексти притримають. І в хід підуть знову анонси, обіцянки опублікувати-показати, публікація вибраних місць з великого обсягу наявних матеріалів тощо.

Але є й гарна новина для президента Зеленського: завдання Заходу в цій операції «Примус Зе до розбору своїх «авгієвих конюшень» не в тому, щоб влаштувати в Україні повноцінну політичну кризу. А в тому, щоб підштовхнути Зеленського до практичних дій – для виконання байденівських дууууже «наполегливих побажань». Як казали за СРСР, «Цели  - ясны. Задачи – определены. За работу, товарищи!»

Про цілі, які Байден нагадав Зеленському під час зустрічі, відомо давно. Із стратегічних – крім покарання «кротів» у своєму оточенні, які й злили Москві операцію із затриманням «вагнерівців», це ще притягнення олігарха  Коломойського до кримінальної відповідальності з конфіскацією його майна. Об’єктивно – надскладні, також об’єктивно – президент Зеленський не зможе їх виконати у повному обсязі. Ані до нового року, ані пізніше.

Із завдань тактичних – швидке обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

І наостанок те, коли саме, власне, відбудеться давно анонсована прем’єра фільму Bellingcat по «вагнерівцям». Дата цієї прем’єри - на відміну від ситуації із скасуванням весняної прем’єри фільму Bellingcat, коли рішення приймалось на Заході та прочитувалось заздалегідь - залежить від дій президента Зеленського та керівника його офісу Єрмака. М’яч тепер на їхній половині поля.

Уважно слідкуємо за тим, що і як вони робитимуть протягом найближчих 3,5 місяців. Зокрема, чи відбудеться восени обрання керівника САП. У кінці кінців, це мабуть найпростіше з того кейсу завдань, які Зеленський отримав від Байдена для виконання до кінця цього року.

Виконання цього пункту можна бути СПРОБУВАТИ п(р)одати це як свідчення того, що робота кипить абсолютно по всіх ключових напрямках, які визначив президент Байден. Просто по інших кейсах лише поки що не вдається досягти відчутних результатів. Але ж «батя, ми працюємо».

А ось чи повірить цим запевненням президент Байден, який чудово знає наших політиків – дуже велике питання.

Складність для Зеленського полягає в тому, що, схоже цього разу традиційні чисто символічні кроки і робота по стрілочниках в інших ключових напрямках може і «не прокатати». І в такому випадку, якщо не буде знову подібних весняному загостренню форс-мажорів після Нового року замість новорічного шоу «Кварталу-95» із Заходу в прокат пустять гостросюжетний тріллер «Вагнер-95». 

 


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.