ВУЗи 4 роки без підвищення стипендії: чи може ініціатива Батанова щось змінити?

18 серпня 2021, 23:59
Власник сторінки
Политический эксперт
0
65

В Україні вже 4 роки не відбуваться жодної індексації стипендії при хронічній інфляції та постійному зростанні цін.

На сьогодні в Україні є більше 200 закладів вищої освіти. І щороку у нас зростає як кількість спеціальностей і освітніх програм, так і кількість абітурієнтів. Та одразу після вступу до ВУЗу багато вчорашніх школярів-мрійників починають усвідомлювати українські реалії в яких сьогодні існує вища школа. Починаючи від дефіциту гуртожитків, не достатнього фінансування прикладних програм, закінчуючи ковідними обмеженнями і неадекватно малою стипендією. У всіх прогресивних країнах світу, які прагнуть розвитку - сьогодні триває шалена боротьба за науковий і кадровий потенціал. Для цього щороку і щоразу покращуються умови навчання, а урядами виплачуються фінансові компенсації у зв’язку з карантинними обмеженнями. А нашій країні за 4 роки серйозної інфляції - не відбулося хоча б банальної індексації стипендії.

На сьогодні студент закладу вищої освіти отримує мінімальну стипендію в розмірі 1300 гривень, а в коледжах та в закладах проф.тех. освіти ця цифра ще в рази менша. Останній раз стипендія підвищувалася ще в 2017 році, і очевидно, що її розмір вже не відповідає реаліям та цінам 2021 року. Та студентська молодь поки їй «не накипить» - зазвичай інертна та погано організована. І така ситуація цілком влаштовує нашу владу, якій абсолютно не потрібно проявляти самим ініціативу та власними руками збільшувати фінансові навантаження по виплаті стипендій. Та серед усіх навчальних закладів країни завжди були кращі ВУЗи, в яких народжувались нові ідеї та ініціативи, а лідери, що бралися за їх реалізацію маючи принципову позицію та широку підтримку студентства - зазвичай досягали результату!

Одна з таких ініціатив по аргументованому підвищенню стипендії народилася у стінах легендарного університету імені Тараса Шевченка. В січні цього року в.о. директора студ.містечка університету Шевченка Юрій Батанов об'єднав навколо себе представників різних освітніх установ та ініціював звернення до комітету Верховної ради України з питань освіти, науки та інновацій. Така ідея отримала підтримку так як очевидно, що на сьогоднішній день в цьому вже давно є потреба, як серед передових, так і серед рядових закладів освіти. За інформацією Юрія Батанова при розробці звернення ініціаторами та студентами були прораховані цілий ряд економічних та статистичних показників. Серед них: розмір стипендії по відношенню до прожиткового мінімуму, по відношенню до мінімальної заробітної плати, пенсії, та ряд інших. Також було проведено соціологічне опитування,  де взяли участь понад 3 000 студентів, за результатами якого встановлено, що 69% опитаних виступають за підвищення стипендії більше ніж 25% від поточного розміру, 14% респондентів висловилося за збільшення не менш ніж на 20%, а 4% опитаних підтримали зростання на 10%, і лише 3% виявили бажання залишилася все як є.

Все це дало розуміння та аргументацію, що необхідно виправляти бездіяльність уряду і той стан, що наразі існує. За ініціативою 30-ти ВУЗів, та особисто Юрія Батанова, було направлено звернення до уряду.  Станом на тепер вже отримано позитивну відповідь від профільного комітету Верховної ради. Там зазначається, що комітет направить на Кабінет міністрів своє звернення з пропозиціями по збільшенню стипендії, і це вже дає сподівання на досягнення позитивного результату.

 

Абсолютно очевидно, що без освіти і науки не буде процвітаючого майбутнього у нашої держави, про яке ми всі мріємо. Подібні ініціативи, навряд зможуть суттєво зупинити масовий відтік молодих спеціалістів закордон, але можуть дати надію на позитивні зміни тим, хто бачить своє майбутнє в рідній державі.

Хочеться вірити, що все рішення прийняті профільним комітетом будуть реалізовані, правильні та змістовні ідеї будуть лунати частіше, «Батанових» ставатиме все більше, а активній молоді дадуть можливість розвивати нашу країну!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: стипендии,КНУ им. Шевченко,уряд,стипендії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.