"Нафтогаз" чіпляється за український газ

06 листопада 2020, 15:30
Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
160
 Нафтогаз  чіпляється за український газ

«Нафтогаз» порушує правила ринку газу і відмовляється продавати газ українського видобутку.Нічого дивного. Монополіст «Нафтогаз» буде битися і не давати доступ до українського газу до самого кінця.

«Нафтогаз» порушує правила ринку газу і відмовляється продавати газ українського видобутку.Нічого дивного. Монополіст «Нафтогаз» і Коболев будуть битися і не давати доступ до українського газу до самого кінця. Байка Коболева про те, що «Нафтогаз» із щирою душею пропонував газзбутам та іншим учасникам ринку купити газ по ринковій ціні – навіть не витримує критики і викликає сміх.

«По населенню і ситуації з газзбутами. Ми всім газзбутам пропонуємо купити у нас газ. За однієї умови, що вони досі не можуть сприйняти, це або передоплата, або гарантія розрахунків. Тоді - за ринковою ціною забирайте газ ... всі розповіді про необхідність надання доступу до газу «Укргазвидобування - марення, придумане саме для того, щоб отримати навіть не доступ до газу «Укргазвидобування», а доступ до газу, за який вони зможуть не платити. Потрібно називати всі речі своїми іменами», - вважає Коболєв.

https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/3130847-kobolev-obasnil-pocemu-gazsbyty-hotat-polucit-dostup-k-gazu-ugd.html

Якщо для «Нафтогазу» ринкова ціна – це ціна, яку намалювали або взяли із стелі у «Нафтогазі», то гріш ціна такому ринку газу. І чим довше уряд буде залишати «Укргазвидобування» в руках «ефективних» менеджерів Коболева та інших, які завдали бюджету збитків на 75 млрд. грн, то тим скоріше ринок газу буде і далі монополізуватися.

Коболев переживає від самої думки, що «Укргазвидобування» може «піти» від «Нафтогазу». Це ж єдина дійна «корова», яка залишилася у Коболева. І пальці Коболева не втомлюють доїти цю «корову». Без українського газу «Нафтогаз» самоліквідується. «А чого по розвалинам шастати?»

Цікаво бачити, що «Нафтогаз» Коболева каже, що «ми всім газзбутам пропонуємо купити у нас газ». Зауважте, не на відкритих торгах, біржі чи «аукціоні», де буде учасниками (і тими ж газзбутами) сформована ціна на газ. А просто «купити у нас». У нас – це у кого? У держави? Так «Нафтогаз» не є державою. Він такий самий учасник ринку газу як і газазбути. Чому він тоді розпоряджається газом українського видобутку? До цього газу мають мати доступ всі учасники ринку.

І тоді фантазії Коболева і «Нафтогазу» про те, що інші учасники ринку не хочуть платити за газ – розвіється як дим. Як можна не заплатити за газ, якщо ти його купиш на біржі? Інакше ти його просто не отримаєш. А от «Нафтогаз» зараз якраз і використовує своє мононопольне становище і грає в гру «кому хочу – тому і продаю». І це чистої води корупція. Бо газ українського видобутку продається в умовах ринку без зрозумілого і прозорого механізму.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Нафтогаз,Андрей Коболев
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.