"Нафтогаз" продасть дешевий український газ у Європу

20 жовтня 2020, 10:51
Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
272
 Нафтогаз  продасть дешевий український газ у Європу

Я придумав новий слоган «Нафтогазу». «Продам газ. Дешево – для європейців. Дорого – для українців». Андрій Коболев, премію як завжди, можете залишити собі. Ви заслужили.

Коболев анонсував експорт газу. Звичайно, що «Нафтогаз» не проявив управлінські таланти і купив дешевий газ, а продасть його дорожче. І принесе прибуток державі. Адже вже навіть Державна аудиторська служба виявила зловживань «Нафтогазу» на суму 225 млрд. грн. Які там прибутки? Одні збитки.

Так що ж придумав «Нафтогаз»? Нічого нового. Всі схеми старі як світ. «Нафтогаз» візьме державний дешевий газ і тупо продасть його по дорогій ціні на ринку ЄС. А дорогий європейський реверсний газ продасть українцям. Не чекали? А «Нафтогаз» такий. Не змінюється. Все думає як здерти останню шкуру із українців.

Зараз в ПХГ 28 млрд. куб. м газу. Із них 14 млрд. кубометрів – це приватні компанії. Але не увесь цей газ дешевий. Близько 6 млрд. куб м – це газ вартість якого становить у середньому 215 дол за 1000 куб. м. Іще 6 млрд. кубометрів – свіжозакачаний газ по дешевій ціні, але яка все одно дорожча.

Увесь інший обсяг газу – це газ власного видобутку. Його собівартість видобутку – 50 дол. (1300 грн). З усіма платежами і доставкою на лічильнику у споживача цей газ має коштувати не більше 3500 грн. Ага, знайшли дурних, - подумали у соціально-орієнтованій державній компанії «Нафтогаз». І хочуть продати цей дешевий газ у ЄС. А українцям поставлять дорогий європейський газ. Ну, щоб українці не розслаблялися. От таки дійсно «Нафтогаз» наближає українців до Європи.

Насправді «Нафтогаз» мав продати газ власного видобутку на біржі або аукціоні для всіх учасників ринку. Але борці за ринкові правила у «Нафтогазі» не поспішають це робити. Ну звичайно, тоді ціна газ була для населення не 7000-9000 грн. за 1000 куб м у цьому сезоні, а максимум 5000 грн.

Що ж тоді буде із газом власного видобутку? «Нафтогаз» його продасть посередникам-трейдерам із ЄС фактично по ціні не більше 80 дол, а далі ці ж трейдери продадуть цей газ на ринку ЄС. Тобто, маржа і прибуток осяде в офшорах або на рахунках євротрейдерів.

Орієнтовно по схемі Коболева в Європу продадуть до 7 млрд. куб. м українського газу. І якщо попередні п’ять років Україна переплачувала за реверсний газ, то тепер українці будуть виступати спонсорами поставок дешевого газу для європейців.

Тому якщо ви іще не зрозуміли, кому потрібно подякувати за те, що цього опалювального сезону газ буде коштувати більше 8000 грн за 1000 куб м – то тепер все стало ясно.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Нафтогаз,Андрей Коболев
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.