Хто проти ядерної енергетики України?

25 сентября 2020, 18:36
Владелец страницы
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
97
Хто проти ядерної енергетики України?

Міненерго України виступило проти підписаного президентом Зеленським указу «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики».

Фактично таку позицію міністерства щодо указу у своїх публікаціях озвучила керівник групи радників т.в.о. міністра палива та енергетики Ольга Кошарна.

Насправді ініціатива «Енергоатому», яку підтримав президент, полягає у тому, щоб перейти у підпорядкування напряму Кабміну і забрати міністерство як повільну бюрократичну ланку, яка гальмує ухвалення оперативних і необхідних рішень. При цьому дивує, що Міненерго як стратегічний орган управління виступив проти розвитку найбільшої галузі енергетики України і вважає недоцільним добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС. І навіть створення до 100 тисяч робочих місць – не аргумент.

У міністерстві знають, але свідомо ігнорують той факт, що у 2024 році почнеться процес виведення із експлуатації нині працюючих енергоблоків АЕС. Чим Україна замінить ці потужності: вугіллям та тепловою генерацією? Супер-дорогою зеленою енергетикою? Імпортом із Росії?

Саме тому позиція Міненерго, яка фактично була озвучена Кошарною, є псевдо-державною і приведе до поступового руйнування «Енергоатому» як бази електрогенерації України. А далі буде лише руйнування ядерної енергетики та атомної промисловості.

Тому для Міненерго звичайно було би краще та оптимальніше займати пряму позицію щодо ситуації навколо АЕС.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Кабмин Украины,Энергоатом,Минэнерго
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.