"Схеми", ЦХОЯТ і Недашковський

21 вересня 2020, 10:12
Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
67
 Схеми , ЦХОЯТ і Недашковський

Відома програма «Схеми» Радіо свобода зробила розслідування про затримку будівництва ЦХОЯТ. Але по дорозі «потужного» розслідування загубився колишній президент «Енергоатому» Юрій Недашковський.

Відома програма «Схеми» Радіо свобода зробила розслідування про затримку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. А також про зловживання при реалізації такого будівництва. І все було би добре. Але по дорозі «потужного» розслідування у «Радіо свобода» загубився колишній президент «Енергоатому» Юрій Недашковський.

Цілком випадково Недашковский виступає у сюжеті авторитетом, який «ініціював», «почав» і «розробляв» ЦХОЯТ. Але звичайно не крав. Або мовою правоохоронних органів – не зловживав. Хоча, звичайно таке не можливо, коли керівник компанії нічого не знав протягом 2-3 років, що твориться на ЦХОЯТ, хто виграв тендери і хто стояв за цими компаніями. Але у програмі «Схеми» таке можливо. Адже вони вірять у те, що «локомотивом реалізації проекту будівництва такого сховища був Юрій Недашковський, який очолив «Енергоатом» у 2014 році». Ну, локомотив – так локомотив. Це напевно той локомотив, що йде за криголамом.

Після перегляду розслідування виникає відчуття пустки: а де викривальні і гострі питання до Недашковського? А їх немає. Ну, забули журналісти подзвонити Недашковському. Звісно, він же тільки хороше зробив для ЦХОЯТ. А крали без його участі. Така у нас держава. Керівник добрий і хороший, а крадуть завжди «фунти» на посадах навіть нижче середньої ланки. І як такого не побачили відомі журналісти-розслідувачі програми «Схеми»? Просто навіть не можу здогадатися.

І якщо у першій частині Недашковського хвалять і леліють, то у другій частині про компанії вже згадують про «Укрбуд» і забудовника Микитася. Але знову ж таки про Недашковського або нічого, або тільки хороше. І де взявся «Укрбуд», і хто привів Микитася, чи були і які були відкати – це зовсім не цікаво для «Схем».

Лише мимохідь згадують саме основу майбутнього розслідування, яке здійснили в «Енергоатомі». Тобто, нове керівництво компанії провело аудит і передало документи у НАБУ. А до того СБУ оприлюднювало матеріали про корупцію при будівництві ЦХОЯТ у період Недашковского.

Програму «Схеми» можна зрозуміти. «Радіо свобода» фінансується за рахунок коштів платників податків США. Відомий факт. І тоді «Схеми» повинні визнати у сюжеті про корупцію на ЦХОЯТ, будівництво якого завжди підтримували у США. Тому тим паче дивно і неприродньо виглядає ігнорування чи навіть замовчування «Схемами» ролі екс-президента «Енергоатому» Юрія Недашковського у справі порушень і зловживань при будівництві ЦХОЯТ. Словом, не до кінця опрацювали тему «Схеми». І якщо це зроблено свідомо, то в оману вводять мільйони глядачів і слухачів.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Радио Свобода,коррупционные схемы
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.