Натиснути на Путіна. Меркель починає і…

04 вересня 2020, 12:26
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
138
Натиснути на Путіна. Меркель починає і…

Чи продовжить Німеччина підвищувати ставки у спробах натиснути на Москву після сенсаційної заяви канцлера Меркель про отруєння опозиціонера Навального сумнозвісним «Новачком»?

З одного боку, офіційна заява Федерального уряду Німеччини про те, що Олексія Навального було отруєно бойовою речовиною «Новачок» made in Russia, в одну мить і кардинально змінила парадигму відносин країн Заходу з Росією.

Оскільки з початком нової холодної війни з РФ у 2014-му році Захід вже непогано оволодів оруелівським «двоємислієм» стосовно сучасної Росії. І навчився сприймати Росію одночасно і як країну, яка вдається до неприйнятних речей - захоплює територію України, розв’язує та підтримує в Україні збройний конфлікт, вдається до отруєння своїх критиків на території Євросоюзу як це було із Скрипалем тощо, і одночасно як країну, з якої варто і вигідно вести бізнес.

Зробивши заяву про отруєння Навального «Новачком», Меркель в одну мить змішала в одну субстанцію ці дві Росії. І сформувала нову парадигму: країна, яка раніше порушила міжнародне право у вигляді анексії й окупації територій України, тепер продемонструвала, що готова продовжувати знищувати своїх політичних опонентів за допомогою ось таких КДБіських прийомів. І зафіксувала наявний статус-кво: ніяких висновків після скандалу із отруєнням Скрипаля Кремль не зробив. Хоча було б наївно сподіватися, що після жорсткої реакції Англії та ще деяких її західних союзників на це отруєння Скрипаля особисто Путін та Кремль у цілому переглянуть свої принципи.

Деякі політики у Німеччини намагаються що називається з місця у кар’єр розширити ареал протистояння із РФ. Так політик з правлячої партії ХДС, голова комітету закордонних справ Бундестагу Норберт Рьотген заявив, що, знову зіткнувшись з антигуманної природою путінського режиму, Німеччина повинна ретельно переглянути всі відносини з ним. Включаючи будівництво другої черги газопроводу «Північний потік». «Ми повинні відповісти на тій єдиній мові, яку розуміє Путін - це поставки газу», - сказав він.

Але цей газопровід – це дуже велике бізнесове питання. І досі Німеччині вдавалося знову ж таки, вдало практикуючи «двоємисліє» вести розподіл за принципом «мухи – окремо, котлети – окремо». Берлін звинувачував Москву в порушенні територіальної цілісності України, але водночас продовжував будувати «Північний потік-2», навіть ціною ускладнення відносин зі США.

Поки що ситуація виглядає так, що Меркель і великі бізнесові кола продовживатимуть цю практику. Тобто, будуть підтримувати «Північний потік-2» і не відмовляться від вигідного економічного проекту через нове порушення Росією ключових норм міжнародного права. Адже тиждень тому Ангела Меркель в черговий раз сказала, що будівництво "Північного потоку-2" має бути доведено до кінця...

Таким чином, сьогодні знову, як в 2014 році після агресії Росії в Україні офіційна Німеччина кардинально переглядає відносини з РФ. І однозначно демонструє неприйнятність real politik по-кремлівськи.  Оскільки на відміну від «яструбиної» позиції Великої Британії щодо дій Путіна в Україні Меркель дуже довгий час намагалась і словом, і ділом показати, що із Путіним можна домовлятися, на нього можна впливати. Використовуючи таки інструменти, зокрема, як Нормандська четвірка та її постійніq контакт із російським президентом.

Хоча системна різниця між самодержавним путінським режимом і німецьким оплотом ліберальної демократії (яскравими представниками цих двох антагоністичних систем як раз і є вже 20 років Путін і 15 років Меркель) при цьому нікуди не зникала. І час від часу виривалась на поверхню їхніх відносин.

Власне кажучи, це відбулось і зараз. І тепер питання лише у тому, у яких конкретних формах це загострення буде формалізовано. Скоріш за все, як й у випадку із отруєнням Скрипаля вже найближчим часом варто чекати висилки із Німеччини та інших західних країн російських шпигунів, які працюють там під прикриттям дипломатичного статусу. Саме тут країнам Заходу простіше за все буде сформулювати єдину й одностайну позицію щодо Росії.

Крім того, Німеччина разом із іншими країнами Заходу на рівні заяв разом продовжать вимагати від Кремля відповідей на питання, чи дійсно російські спецслужби отруїли Навального «Новачком». Паралельно розширюючи санкції проти Росії.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.