За мотивами Андрія Будмайстера

19 марта 2020, 13:26
Владелец страницы
Пенсіонер
2
104
За мотивами Андрія Будмайстера

Прослухав кілька його дуже цікавих лекцій (докладніше тут: http://partocrat.blogspot.com/2020/03/blog-post.html) і вирішив намалювати…

Ні, не картину маслом, бо не вмію, а от схемку таку невеличку. Щоб як кому забракне часу пана Андрія вислухати по повній схемі, то все ж таки його почув. Нехай у графічному переказі, але хоч так. Бо це видається дуже важливим. Отже:

І невеличкі коментарі, хоч малюнок і на надто складний, так же?

Спільне благо

Центральне поняття. Всі ж дбають саме про це. Жоден політик не скаже виборцю, що йде до ради наколядувати собі трохи на чорний день. Всі кажуть про спільне благо.

Цінності

Вони є у кожного з нас. І перелік їх не такий вже великий. Щоправда, кожен шикує їх по-різному. Хтось ставить на перше місце одне, а хтось щось інше. Тому спільне благо виглядає для кожного з нас дещо по-іншому.

Інституції

Про спільне благо дбають різні люди в різний спосіб. От я намалював картинку як член спільноти каналу Андрія Будмайстера, бо думаю, що це посприяє спільному благу. Уряд дбає про цілу державу, а  відтак про кожного з нас. Так само партії чи Парламент. А от місцева рада чи ОСББ – про свою закріплену територію і її спільноту.

Спільні дії

Кожна інституція діє. У визначений для неї спосіб. Уряд бере від нас податки, Парламент дає нам закони, ОСББ порядкує територію біля будинку. І тільки їхні спільні дії визначають, як змінюється за рік чи два наше спільне благо. Чи воно наближається до ідеалу, намальованого у нашому уявленні, чи, навпаки, віддаляється.

І, увага, як вам щось не до вподоби в цій країні, то ви маєте:

а) обрати інституцію, що може вплинути на стан справ;

б) долучитись до її дії.

Може, запалити з друзями якусь шину? А як серйозно?

Бачте, малюнок простий, а питання ставить дуже непрості. І не думайте, що відповідь є у мене чи Андрія Будмайстера. Кожен має знайти її для себе .


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.