Яка справжня ціна української ГТС?

5 декабря 2019, 14:24
Владелец страницы
народний депутат України
0
5012
Яка справжня ціна української ГТС?

2 роки тому звучала вартість українського ГТС в 300 млрд евро. Наразі - 120 млн.дол?!Нещодавно стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" оцінила ринкову вартість активів дочірньої компанії "Укртрансгаз", на балансі якої наразі газотранспортна система (ГТС) України, у 3,2 млрд грн (120 млн дол США) станом на 1 жовтня 2019 року. 

Оцінку здійснено в межах передання української газотранспортної системи від "Нафтогазу" до незалежного оператора (анбандлінг). Її підтвердили аудитори компанії Ernst & Young. Цю суму внесуть до статуту ТОВ "Оператор газотранспортної системи України", який стане новим оператором ГТС з 1 січня наступного року.

І тут слід нагадати, що два роки тому звучала вартість українського ГТС в 300 млрд евро. Тоді минула влада це назвала політичним популізмом. Але окрім політичних заяв були цілком експертні підрахунки. 

На початку 2018 році Інститут енергетичних стратегій підрахував вартість у 30-40 млрд дол.США.
Восени 2018 року , на замовлення Нафтогазу PricewaterhouseCoopers оцінила українську ГТС вже в 14 млрд дол США. При чому цю цифру тоді офіційно озвучив сам очільник «Нафтогазу» Коболєв. 

Але минув рівно рік – і країна дізнається, що вже національна ГТС вартує жалюгідних 120 МІЛЬЙОНІВ доларів

Виникає кілька резонних запитань: 

1. Завдяки чому газотранспортна система України так стрімко зменшилась у ціні в десятки разів лише за 1 рік? Якщо до цього призвели об‘єктивні умови – то хто з відповідальних осіб допустив це, в який період і з огляду на які обставини? Перш за все цим мали б зацікавитися правоохоронні органи.
2. Наскільки політично незаангажованою та об‘єктивної є оцінка ГТС приватною аудиторською компанією Ernst & Young?
3. Ключове: чи не є це намагання вже нині чинної влади та керівництва «Нафтогазу» свідомо знецінити один з основних стратегічних ресурсів України? При цьому прикриваючись необхідністю завершити анбандлінг до газових транзитних перемовин з Росією. Чи не буде така низька вартість ГТС «демпінгувати» позицію України в тих самих перемовинах з Росією?

До сих пір - відповідей немає.

І щоб утримати ситуацію, влада повинна їх надати якомога швидше.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: ГТС,приватизация украинской ГТС,газовые переговоры
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.