Чи пройде Зеленський «Тест доктора Черчилля на неприйняття вірусу агресії»?

04 грудня 2019, 10:29
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
103
Чи пройде Зеленський «Тест доктора Черчилля на неприйняття вірусу агресії»?

Перше питання цього тесту після згоди Володимира Зеленського на закриту двосторонню зустріч з Путіним 9 грудня: «Чи можна домовитися із тигром, коли твоя голова у нього в пащі?»

Автор тесту,  британський прем'єр Вінстон Черчилль, дає однозначну відповідь «НЕ МОЖНА ДОМОВИТИСЯ З ТИГРОМ, КОЛИ ТВОЯ ГОЛОВА У НЬОГО В ПАЩІ!!!»

Цей висновок він сформулював з приводу переговорів з Адольфом Гітлером. На жаль, у випадку із перемовинами наступного вівторка, 9 грудня, з іншим агресором – Володимиром Путіним – у Парижі є підстави тривожитися щодо повторення сумної історії змови західних демократій із країною-агресором 80-річної давнини.  

Декорації для нового Мюнхена вже підготовлені. Вони  - про «русский мир». Як зазначає досвідчений дипломат Костянтин Єлісєєв, «мир, про який наразі йдеться, це — мир на умовах Росії, що стане не перемогою, а фактично капітуляцією України при мовчазній згоді міжнародного співтовариства. На жаль, маємо усвідомити, що наслідки рішень Паризького саміту стануть очевидними не 10 грудня. Але, коли це станеться, тоді вже може бути пізно. Привид нової "Мюнхенської змови" завис над нашими головами».

І тут багато буде залежати від того, наскільки швидко ключовий гравець у даній ситуації – українське суспільство – зможе зрозуміти небезпеку цієї змови. І наскільки швидко зможе нарешті розвіяти морок «благих миролюбних побажань» людей на чолі з Володимиром Зеленським, що прийшли до влади в нашій країні цього року. 

Оскільки ці вигідні Москві «корисні миротворці» вже майже рік (якщо рахувати із початку передвиборчої кампанії) розповідають, що війну із Росією штучно підживлювала всіма засобами попередня влада. Якій війна була вигідна – бо представники цієї влади наживалися на схемах, «збагачувалися на крові» тощо. В той час як достатньо буде просто сісти, відкрито поговорити із керівництвом з РФ – і на Донбасі зацарює мир.

Дійсно - і «схематоз», і різні «розпили» за часів Порошенка без проблем співіснували із патріотичною риторикою. Але природа питання ставлення до російської агресії лежить якісно в іншій площині. Й полягає у тому, що є непереборний факт: як Путін хотів повернути ВСЮ УКРАЇНУ (а не тільки Донбас) у сферу свого геополітичного впливу за часів Порошенка, так він й хоче це зробити зараз. Його справжні цілі не змінились від того, що у крісло керівника України замість Порошенко сіла інша людина.

Яку, до речі, Путіну вдалося дуже швидко спіймати на емоційний гачок «швидких результатів» у справі приходу миру на Донбас. І до продовження свого успішного Drang nach Zelenskiy у Парижі Путін добре підготувався.

Схоже, не дивно, а навпаки, закономірно, що одним з тих, хто дуже чітко це бачить й попереджає про небезпеку, є колишній політичний в’язень Кремля Олег Сенцов. Й особлива цінність його виваженого та ґрунтовного аналізу в тому, що це говорить не представник «злочинної влади папередників», а людина, яка дійсно розуміє справжні цілі Москви щодо України та засоби, якими РФ цих цілей добивається.

Так ось: Сенцов упевнений, що переговори в нормандському форматі 9 грудня у Парижі стануть для президента України Володимира Зеленського «пасткою», яка може призвести до здачі національних інтересів. «Завдяки своїй миротворчій риториці Путін заводить його в ситуацію, з якої у нього немає хорошого виходу. Зеленський прагне миру, говорить про це і готовий діяти. Путін же миру не хоче, до нього не готовий, а лише про це говорить», - сказав Сенцов. 

Він упевнений, що зараз Путін керує усім Донбасом, а потім з Донбасу почне керувати всією Україною. Й тому Сенцов не вірить у майбутні переговори: «У кращому випадку вони закінчаться нічим, в гіршій ситуації Зеленському доведеться поступитися інтересами України, чого українці йому не пробачать».

Для тих, хто вважає що Сенцов, а також ваш покірний слуга-автор цього матеріалу, колишній голова МЗС Павло Клімкін, вище згаданий дипломат Костянтин Єлісєєв та інші спеціалісти, хто поділяють думку Сенцова щодо місця Парижу-12.09 у «системі пасток» Путіна для Зеленського невиправдано перебільшують загрози для України, пропоную провести «Тест доктора Черчилля на неприйняття вірусу агресії» для VIP-пацієнта Зеленського.

Оскільки за чотирі (!) дня до саміту немає жодного офіційного документу - як і про що саме, з яких позицій український лідер збирається домовлятися з Путіним 9 грудня у Парижі, якими є «червоні лінії» у цих домовленостях для офіційного Києва.

Те, що пролунали чергові заяви про ці «червоні лінії» від голови МЗС Пристайко із повторенням минулих вербальних запевнень не скасовує необхідності чітко виписаного офіційного документу. Документу, якого Зеленський буде змушений дотримуватися у Парижі. 

Цим документом має стати рішення РНБО – найвищого органу, який відповідає за національну безпеку держави. Є повідомлення, що президент збиратиме РНБО із приводу саміту у Парижі. Проте, чи буде там ухвалений такий документ – досі не відомо. На превеликий жаль.

Але якщо президент Зеленський на цій зустрічі все ж готовий захищати УКРАЇНСЬКІ національні інтереси, йому допоможуть дві речі. Перша: досвід лідерів, які зважилися на безкомпромісну війну з агресором. І перемогли. Друга: опора на власних громадян.

Й задля того, щоб день 9 грудня 2019 року не залишився назавжди в українській історії днем національної катастрофи, закликаємо президента Володимира Зеленського ДО своєї поїздки в Париж дати всім українцям чіткі відповіді на  три головних питання по «Тесту доктора Черчилля на неприйняття вірусу агресії».

1. Ви згодні з Вінстоном Черчиллем: «Якщо країна, обираючи між війною і ганьбою, обирає ганьбу, вона отримує і війну, і ганьбу»?
2. Ви готові повторити українцям слова Черчилля, застосувавши їх до російського агресора: «Ми підемо до кінця, ми будемо боротися на морях, в повітрі, ми будемо битися в полях і на вулицях; ми ніколи не здамося!»?
3. Ви готові перед переговорами з Путіним за прикладом Черчилля у кінофільмі «Темні часи» спуститися в столичну підземку і запитати там людей: «Якби ми зуміли виторгувати найсприятливіші умови у Путіна, якби ми почали з ним мирні переговори прямо зараз, що б Ви сказали на це?»

_____________________________________________________________________________

Якщо Ви підтримуєте необхідність отримати відповіді на ці важливі питання від Володимира Зеленського до його зустрічі з президентом Росії 9 грудня, приходьте, будь ласка, завтра, 5 грудня, о 10:00 до офісу президента України на вулицю Банкова. Там ми зможемо разом підписати петицію до президента з цими питаннями і передати її представникам адресата.

Оскільки потрібна конкретика від українського президента до його зустрічі у Парижі з Путіним, а не після цієї зустрічі від російських ЗМІЯк це вже було, на жаль, із ратифікацією кремлівського варіанту «формули Штаймайера»…. 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.