Слід Коломойського і Геруса у Придністров'ї: реекспорт російської електрики

6 ноября 2019, 13:56
Владелец страницы
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
115

Газові переговори з Росією забуксували. Радісні і оптимістичні звіти прем’єра Гончарука і міністра енергетики Оржеля у жовтні тепер залишилися у минулому.

Зараз глядачі можуть лише спостерігати за суворими і бадьорими обіцянками Гончарука і Оржеля: зиму пройдемо і без російського транзиту. Зміна риторики закономірна. Брюссельські консультації зайшли у глухий кут. Навіть вічно веселий єврокомісар Шевчович скис і вже здається змирився із припиненням транзиту газу через Україну.

А от представники Росії якось повеселішали і після останніх зустрічей виявляли хороший настрій. Причиною хорошого настрою росіян стала чудова робота Верховної Ради. А точніше – комітету парламенту з питань енергетики. А іще точніше – його голови Андрія Геруса. Я, звичайно, не буду стверджувати, що Герус «агент Москви», а його дії сильно допомогли Росії у газових переговорах.

Адже одним із проблемних моментів газових переговорів є постачання газу до Молдови і партнерського для Росії Придністров’я (Придністровська Молдавська Республіка). Із припиненням транзиту через Україну без російського газу (по хорошій дешевій ціні) опиниться Молдавська ГРЕС у Придністров’ї, яка належить російському «Інтер РАО». Україна до останнього намагалась використати цей шанс для тиску на «Газпром».

Але тепер Росія може бути спокійна і з чистою совістю (якщо не домовиться про контракт) відключати транзит. Електроенергія у Молдови і Придністров’я буде. І заслуга у цьому безпосередньо Андрія Геруса та Ігоря Коломойського, які разом «продавили» імпорт електроенергії із Росії. Тепер структури близькі і пов’язані із Коломойським-Герусом зможуть організувати фактичний транзит російської електроенергії до Молдови і ПМР. Саме це і потрібно Росії, щоб уникнути блек-аута на дружній території Придністров’я.

Тепер у Тирасполі можуть ставити прижиттєвій пам’ятник Герусу. Тим паче, що етимологія прізвища Герус можуть вказувати на його молдавське походження. І він цим може гордитися, оскільки він не перший «молдаванин» у політиці. Батько Святослава Вакарчука Іван (міністр освіти), Тигіпко (також експортує електроенергію), нарешті екс-президент Порошенко.

До речі, учора, 5 листопада, Україна поставила новий рекорд імпорту електроенергії – обсяг 1,2 ГВт. Хоча Герус вперто замовчує свої «перемоги» і постійно доводить про невеликі обсяги імпорту та його збитковість.

Фактично Герус і Коломойський не дали прем’єру Гончаруку виступити у ролі газового миротворця. Більше того змушують його тепер оправдуватися за імпорт із Росії, а самі тихцем сміються із нього.

Конфлікт Гончарука і Коломойського розвивається уже не перший день. Тепер цей конфлікт дав не лише свої паростки, а й плоди. Голова комітету енергетики ВРУ Андрій Герус як заправський ремісник штампує лобістські рішення по ринку електроенергії, які підривають довіру до уряду і особисто Гончарука.

Стосовно братської допомоги Молдові і ПМР з боку України та особисто Коломойського-Геруса, то варто зазначити непрозорість очікуваних договорів на поставку електроенергії. Адже «формула Геруса» дозволила імпорт з Росії і Білорусі та її транзит електроенергію в Молдову і Придністров'я за прямими договорами. А там ніхто і ніколи не взнає, якими є ціни на електроенергію. І вони можуть бути значно нижчими за ринкові.

Дійсно, дії Геруса на посаді голови енергетичного комітету привели до ухвалення відверто лобістських рішень по імпорту електроенергії, а тепер і «підніжки» уряду щодо газових переговорів по транзиту газу. Навіть не варто сумніватись, що Герус позбавив Україну одного із аргументів проти припинення транзиту російського газу через Україну.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: Приднестровье,электроэнергия,Молдова,Игорь Коломойский,Андрей Герус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.