СБУ встановить стеження за політв'язнями, які повернулися із Росії

18 вересня 2019, 15:39
Власник сторінки
0
21

Как сообщает источник, близкий к спецслужбам, СБУ намерена установить круглосуточную слежку за вернувшимися в Украину военнопленными и политзаключенными. Таким образом власти пытаются избежать повторе

Поверненню наших моряків та політв'язнів до України можна радіти нескінченно та сподіватися на те, що в подальшому наші громадяни, які потрапили до в'язниці в Росії, будуть скоріше повертатися додому. Завдяки розповідям жертв кремлівської агресії, яких вдалося вивільнити з полону, ми з перших вуст узнали жахливі подробиці діяльності російських силовиків та їхні методи, чим можна буде апелювати в міжнародних розглядах з Росією. При цьому дуже хотілося б, щоб Олега Сенцова, Романа Сущенко, Олександра Кольченко та інших цінували та шанували не тільки у перші дні після звільнення з полону, але й в подальшому. На жаль, поки що є всі підстави вважати, що та номенклатура, яка зараз існує в СБУ, думає зовсім інакше. Судячи зі слів співробітника спецслужб, звільнені з російського полону будуть перебувати під цілодобовим наглядом правоохоронних органів (https://tgstat.com/ru/channel/@SBUmole/254). Силові структури напевно намагатимуться виправдатися тим, що вони вирішили діяти превентивно, щоб уникнути таких скандальних історій, як, наприклад, із Савченко та Рубаном. Але в будь-якому випадку подібна практика є дуже цинічною щодо тих, хто тривалий час був позбавлений волі та нормального людського поводження, а зараз зіткнеться з недовірою та порушенням власних прав вже з боку рідної влади.Якщо хтось думав, що після парламентських та президентських виборів щось серйозно змінилося, то він сильно помилявся. В СБУ залишилися ті ж самі кадри, які хапаються за легку можливість знайти компромат на колишніх військовополонених та політв'язнів. Влада, як і раніше, особливо побоюється тих, хто після ув'язнення і тортур в російських СІЗО не може спокійно сприймати брехню та лицемірство політиків та українських ЗМІ. Оточення Зеленського, як і колишня адміністрація Порошенка, взагалі не у захваті від будь-яких конкурентів, які можуть зазіхати на рейтинг "Слуги народу". Таким чином стеження силовиків за громадянами, які повернулися до України, цілком вписується в цей сценарій. З іншого боку, витік інформації із СБУ може бути спробою залякати не тільки колишніх військовополонених, але й опозицію, яка захоче бачити їх у своїх лавах.

Так чи інакше, але за святковим фасадом та ейфорією від довгоочікуваного повернення додому відомих в усьому світі політв'язнів ховається далеко не найкращій бік нашої внутрішньої політики. Замість того, щоб опікати та підтримувати тих, хто вирвався із ворожого полону, їх відразу позбавляють можливості розпочати нормальне життя.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.