Тонка межа між ілюзіями та реальністю

14 мая 2019, 17:43
Владелец страницы
Політолог
0
29

За даними МВС , злочинність в Україні знижується. Та чи є в цьому заслуга керівництва МВС?

В епоху постправди маніпулювати суспільною думкою стало дуже легко. Об`єктивна інформація та підтверджені факти тепер не є абсолютною цінністю. Щоб люди повірили вашій інформації, достатньо її якомога частіше озвучувати в найбільш тенденційній формі. Головне – достукатися до емоцій людей, а раціональні судження та розум – нехай відпочинуть.

Якщо вірити статистиці, то серед численних перемог України останніх 5 років є зниження рівня злочинності . Про це не забуває постійно нагадувати керівництво МВС в особі Арсена Авакова. Про такі заслуги не забув навіть Ігор Коломойський, який назвав очільника МВС найкращим міністром останніх років.

У 2018 році загальний рівень злочинності в Україні знизився на 8%. При цьому кількість тяжких і особливо тяжких злочинів із загального числа кримінальних правопорушень зменшилася на 11%. Загалом правоохоронці розкрили понад 148 тис. злочинів. Зокрема, упродовж трьох кварталів 2018 року поліція розкрила понад 148 тисяч кримінальних правопорушень. Питома вага розкритих умисних вбивств зросла до 92 відсотків у порівнянні із  89 відсотками в 2017 році.

Усі ми любимо хороші новини, особливо якщо вони безпосередньо стосуються безпеки та захищеності громадян. І на перший погляд , статистика МВС не може не радувати. Та чи можна їй довіряти?

Не треба забувати слова Марка Твена: «Є брехня , є нахабна брехня, а є статистика».  А Гюстав Флобер вважав статистику найточнішою з усіх неточних наук.

Іноді достатньо лише вийти на вулицю, щоб перевірити достовірність «хороших новин». Повсюдна реклама наркотиків на стінах і тротуарах. Посилання на канали одного відомого месенджера, де торгують кайфом,  стали візитною карткою українських міст. У моєму рідному Бердянську я був свідком  справжнього зомбі-апокаліпсису – від дії метадону його любителі перебували в стані ступору та нагадували живих мерців. І бачили цю картину діти з навколишніх шкіл і дитячих садків. І це не проблема одного лише конкретного міста! Мало не в кожному населеному пункті є так звані «ігрові пункти»  з закритими рекламою вікнами, які фактично є замаскованими нелегальними казино. І вони спокійно собі працюють і нікого не бояться.

А ще в Україні заборонені проституція та порнографія. Але наївно буде вважати, що в цих сферах у нас ніхто не працює та не заробляє грошей. Просто подібна діяльність ефективно «кришується», а будь-які спроби лібералізувати ці сфери та створити умови для їх контролю та регулювання припиняються лобістами тіньового бізнесу.

Мало того, в Україні процвітає аграрне рейдерство. Новини про те, що десь щось у когось захопили вже перестали дивувати. А постраждалі від цих злочинів як один говорять про те, що правоохоронні органи їх не захищають. Статистика рейдерських захоплень за офіційними даними Генпрокуратури зростає. 1 690 рейдерських атак за 5 років, з них - 654 випадки в 2018 році

Можливо, деяка статистика від МВС відповідає дійсності. І кількість розкритих злочинів збільшилася, і якість превенції правопорушень підвищилася.

Але реальність, з якою мають справу звичайні громадяни не зовсім співпадає з переможними реляціями наших міністрів.

По-перше, усім відповідальним державним діячам варто уникати «запаморочення від успіхів». Бо після цього можна мати справу з нехлюйством і безвідповідальністю.

По-друге, українським чиновникам нарешті треба відходити від старої , ще радянської, хвороби під назвою «абсолютна довіра до статистики, яку роблять підлеглі».  Практика довела, що така довіра призводить до катастрофічних наслідків як для окремих посадовців, так і для всієї країни.

І найголовніше – правоохоронні органи та їх керівництво повинно нарешті стати аполітичною структурою. Бо коли вони починають займатися політикою, безпека та спокій громадян відходять на другий план.

 

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
ТЕГИ: статистика,МВС,Аваков,кримінал,Ігор Коломойський,злочинність
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.